KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI GRUP YARIŞMALARI FATSA`MIZDA YAPILDI
12.05.2008

– KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI GRUP YARIŞMALARI
– KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI GRUP YARIŞMALARI, 30 EKİP VE 600 FOLKLORCUNUN KATILIMIYLA ORDU’NUN FATSA İLÇESİNDE YAPILDI

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Kulüpler Arası Halk Oyunları Grup Yarışmaları’ ilçemizde yapıldı.

75. Yıl Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmalara 30 ekip ve 600 folklorcu katıldı. Fatsa Kaymakamlığı ve Fatsa Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı yarışmalar 8 saat sürdü. Yarışmada birinci olan ekiplerin daha sonra açıklanacak bir tarihte Türkiye finallerine katılacağı bildirildi. Yarışma sonucunda; yıldızlar geleneksel dal kategorisinde 89 puanla Trabzon Vakfıkebir Spor Kulübü birinci olurken, ikinciliği 88 puanla Yurt Gençlik Spor Kulübü, üçüncülüğü ise 86 puanla Rize Kaşkar Kayak Rafting Spor Kulübü elde etti.

Gençler geleneksel dal kategorisinde 91.60 puanla Akçaabat Spor Kulübü birinci, 91 puanla Trabzon Vakfıkebir Büyük Liman Kulübü ikinci, 89.60 puanla Bayburt Teknik Spor Kulübü üçüncü oldu.

Büyükler geleneksel dal kategorisinde 91.60 puanla Akçaabat Belediyespor birinci, 90.80 puanla Bayburt Gençlikspor ikinci, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü üçüncü oldu.

Yıldızlar stilize dal kategorisinde 87.60 puanla Giresun Gifsad Gençlik Spor Kulübü birinci, 90.80 puanla Taka Müzik ve Halk Oyunları Gençlik Kulübü ikinci, 83.60 puanla Sinop Gençlik Spor Kulübü üçüncülüğü kazandı.

Gençler stilize dal kategorisinde 90 puanla Samsun Gazi Lisesi birinci, 89.60 puanla Taka Gençlik Spor Kulübü ikinci, 86.80 puanla Sivas Gençlik Spor Kulübü üçüncü oldu.

Büyükler stilize dal kategorisinde 92 puanla Artvin Anadolu Lisesi birinci, 89.80 puanla Trabzon İmece Folklor Eğitim Kulübü ikinci, 89.60 puanla OMÜ Halk Gençlik Spor Kulübü üçüncü oldu.

Yarışmalarda dereceye girenlerin ödülleri Fatsa Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çağlayan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Çaya, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Atıf Yüksel ve Federasyon yetkilileri tarafından verildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada; Türkiye`de bu tür yarışmalar genelde il merkezlerinde yapılıyor. İlk defa böyle bir etkinlik ilçe olarak Fatsa`mızda yapıldı. Gelen misafirlere ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadık. Onlara Fatsa`yı tercih ettikleri için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Ayrıca Türkiye Finallerine katılmaya hak kazanan Belediye Konservatuarımız Halk oyunları ekibini bir kez daha tebrik ediyor. Bu etkinlikler de aktif görev alan Personelimiz Nurgül Çamaş`ı ve ekibine de başarılar diliyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.