KÜLTÜR SARAYINDA RESİM SERGİSİ AÇILDI
03.11.2011Fatsa´lı Doktor Ümran Coşkun ve ev hanımlarından oluşan arkadaşlarının yaptığı yağlı boya resimleri ve deniz ürünleri işlemeleri Belediye Kültür Sarayı’nda görücüye çıkarken, Başkan Anlayan 20 gün açık kalacak olan sergiye Fatsa halkını davet etti.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan beraberinde Belediye Başkan yardımcısı Bülent Yücetepe ile birlikte Kültür Sarayı’nda açılan sergiyi gezdiler.

Daha sonra resim sergisinin mimarları Doktor Ümran Coşkun sergi ile ilgili açıklamada bulundu. Serginin 20 gün açık kalacağını belirten Coşkun, “Sergimizde Karadeniz, Fatsa, Bolaman ve Yalıköy’den manzaralar yer alıyor. Mesleğimizden geri kalan zamanımı resim işlerine ayırıyorum. 5 yıldır bu işlerle uğraşıyorum. Bu sergide geceleri otururken ürettiğimiz işler var” dedi.

Yağlı boya resimlerinin bir başka mimarı olan Semiha Mutlu ise resim işleri ile 3 yıldır uğraştığını ifade ederek, “Hem evde hem kursta elimizden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Evde de boş olduğum zamanlarda bir şeyler yapmaya çalıştık. İnşallah beğenilir” diye konuştu.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ da sergi ile alakalı bir açıklamada bulunarak, “Bayanlar bu işi hobi olarak yapıyorlar. Bayanlarımız bana göre amatörlükten çıkmış, profesyonelliğe dönmüşler diye düşünüyorum. Bütün vatandaşlarımızın Kültür Sarayımıza gelip keyifle izleyebileceği çok hoş fotoğraflar. Karadeniz’imizin her bir nadide köşesinden ve Fatsa’mızdan çok güzel fotoğraflar var. Ben hayırlı olsun diyorum ve vatandaşlarımızı bu sergiye davet ediyorum” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.