KÜLTÜR SARAYINDA RENKLERİN BÜYÜSÜ, BEĞENİ TOPLADI
14.04.2012

Fatsa Damla Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği ile Ordu Bilim Kültür Sanat Derneği’nin katkılarıyla hazırlanan “Renklerin Büyüsü” isimli geleneksel sanatlar sergisi 13 Nisan 2012 Cuma günü Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda açıldı.

Serginin açılış törenine Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla Yiğit, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe, Ordu Bilim Kültür Sanat Derneği Başkanı İrfan Pak, Fatsa Damla Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Şule Kibar’ın yanı sıra dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

Ebru sanatından oluşan eserlerin ağırlıkta olacağı sergide ayrıca hat, tezhip, rölyef ve kat’ı sanatından seçme eserler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Serginin açılışında konuşan Fatsa Damla Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Şule Kibar, geleneksel sanat eserlerinin yer aldığını belirterek, sergiyi ziyaret edenlerin ebru, hat, tezhip ve rölföy örneklerini görebileceklerini belirtti.

Ordu Bilim Kültür Sanat Derneği Başkanı İrfan Pak, sergide yer alan eserlerin geçmişten günümüze bir köprü kurduğunu belirterek bir milletin değerleriyle barışmasına vesile olacağını söyledi. Geçmişte en büyük hattatların Ordu’dan çıktığını dile getiren Pak, günümüzde de dünya genelinde yaşayan en çok sayıda hat sanatçısının Ordu’da bulunduğunu söyledi.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, hat ve ebru sanatından oluşan eserlerin Fatsalılar ile buluşturulmasında katkıları olanlara teşekkür ettiğini belirterek; “Kültür Sarayı’nda bu güne kadar bir çok sergi açıldı ve bundan sonrada açılmaya devam edecek. Ancak ebru ve hat sanatından oluşan eserlerin yer aldığı bu serginin sanatsal değeri son derece fazla ve tüm Fatsalılar’ın sergiyi ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Sergide yer alan eserleri tek tek inceleyerek bilgiler alan Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca; “Günümüzle geçmiş arasında köprü vazifesi gören ebru ve hat sanat eserlerinden oluşan renklerin büyüsünde sergilenen eserler tarihi ve estetik açıdan son derece güzel görünüyor” dedi.

Renklerin Büyüsü isimli sergi 13-15 Nisan tarihleri arasında açık kalacak.

Haberin Görselleri
.

.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.