KÜLTÜR SARAYINDA KUTLU DOĞUM HAFTASI KONFERANSI
19.04.2012

Fatsa İlçe Müftülüğü Organizesinde Kutlu Doğum etkinlikleri organizesinde Belediye Kültür Sarayı’nda bir kutlama programı düzenlendi. Programa konuşmacı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr. Ali Erbaş katıldı.

Oldukça yoğun bir katılımın gözlendiği program Hacı Hulusi Baba Camii Vekil İmam Hatibi Osman kalan ve Sahil Camii Müezzini Fahri Oran’ın Ney taksimi ile başladı. Daha sonra Dolunay Mahallesi Mevlana Camii Müezz Kayyımı Mehmet Kalan’ın Kur’an tilaveti gerçekleşti. Daha sonra Fatsa Müftü Vekili Halis Mollakadıoğlu bir selamlama konuşması yaptı. Programa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş verdiği konferansta; " Bu konferansımızda inşallah Allah Resulu Efendimizin insanlığa kazandırmış olduğu değerlerden birisi olan ve en değerlilerinden birisi olan kardeşlik ahlakını, kardeşlik hukukunu yeniden anlamaya çalışmış oluruz. Allah Resulunün dünyaya geldiği dönemde karanlıklar içerisinde yüzen bir insanlık, köle olarak satılan kadınlar erkekler ve kız çocukları diri diri toprağa gömülüyordu. Dünyadaki diğer toplumlarda da durum çok farklı değildi. İslamla şereflenen toplumlara Allah Resulu hem İslam kardeşliğini hem de insanlık kardeşliğini tesis etmiştir." dedi.

Konferansın sonunda Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca konferansı veren Prof. Dr. Ali Erbaş'a bir plaket verdi. Fatsa Müftü vekili Halis Mollakadıoğlu'da bir buket çiçek ikram etti. Prof. Dr. Ali Erbaşda Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca'ya bir buket çiçek ikram etti.

Programın son bölümünde Kutlu Doğum Haftası ile ilgili düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.