KÜLTÜR SARAYINDA KABA İNŞAATTA SONA GELİNDİ
12.10.2009FATSA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN ANLAYAN KÜLTÜR SARAYI İNŞAATINDA MÜTEAHHİD FİRMANIN PARASINI ÖDEMEDİ ŞEKLİNDE SÜPEKİLASYONLARA CEVAP VEREREK, “BİZİM BURADAN MÜTEAHHİDİMİZE BİR KURUŞ BORCUMUZ YOK” DEDİ.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Kültür Sarayı inşaatında müteahhit firmanın parasını ödemedi şeklinde süpekilasyonlara cevap vererek, “Bizim buradan müteahhidimize bir kuruş borcumuz yok” dedi.

Kültür Sarayı inşaatında dış cephe çalışmalarının devam ettiğini belirten Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, “Daha önce tesisat çalışmaları yapılıyordu. Müteahhit ile yaptığımız anlaşmaya göre iç tefrişatı ayrıca yapılacak. Müteahhidimiz artık kendi çalışmasında son aşamasına geliyor. Dış cephe bittiğinde çerçeveler takıldığında içerideki ortak mekanlarla birlikte müteahhit bize teslim edecek. Bir zaman gecikmesi söz konusu bu müteahhidin kendinden kaynaklanan sebepler var. Bu gecikmeyi telafi etmek için çalışmalar bundan sonra hızlı bir şekilde devam edecek. Müteahhidimize artık daha fazla zaman uzatımına gitmeyeceğimizi bir an önce bitirmesi gerektiğini ifade ettik” dedi.

“MÜTEAHHİDİMİZE BİR KURUŞ BORCUMUZ YOK”

Başkan Anlayan Fatsa Belediyesi’nin müteahhidin parasını ödemedi gibi süpekilasyonlar olduğunu ifade ederek, “Ama asla böyle bir şey söz konusu değil. Bizim şimdi buradan müteahhidimize bir kuruş borcumuz yok. Müteahhidimize bir kuruş borcumuz yok. Gecikmeyi piyasa şartlarına bağlamak lazım. Bütün aksaklıkları Belediye ve müteahhide yüklememek lazım. Biz yarım kalan işlerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Bundan sonra yoğunluğun artacağını bütün hemşerilerimiz görecekler. Kültür Sarayını 1 yıl içerisinde her şeyi ile bitirmeyi düşünüyoruz. Kültür Sarayı bittiğinde bütün Ordu iline hizmet edecek o yüzden bundan sonra durma gibi bir şey söz konusu değil. Biz şu ana kadar buraya 3 milyon TL. ödeme yaptık. Bunun 2 milyon TL’sini biz Belediye olarak verdik. 1 milyon TL’sini ise iktidar kaynaklarından ödedik. Projemize verdikleri destekten dolayı eski Turizm Bakanımız Atilla Koç’a, şu anki Turizm ve Kültür Bakanımız Ertuğrul Günay’a, AK Parti Ordu Milletvekilimiz Eyüp Fatsa ve diğer Milletvekillerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Kültür Sarayı inşaatında müteahhid firmanın parasını ödemedi şeklinde süpekilasyonlara cevap vererek, “Bizim buradan müteahhidimize bir kuruş borcumuz yok” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.