KÜLTÜR SARAYINDA DOLUNAY KOLEJİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
14.05.2012

Özel Dolunay İlköğretim Okulu Ordu il genelinde düzenlediği 5. Sınıflar Bilgi Yarışması sonrası Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında ödül töreni düzenledi.

Özel okullar hariç Ordu geneli bütün ilçelerin katılımıyla yapılan ve 63 okuldan 671 öğrenci katıldığı bilgi yarışmasında sınava giren her öğrenciye, günün anısına kalemlik, bloknot, iki kalem hediye edildi. Ödül töreninde dereceye giren öğrencilere çeyrek altın ve altın madalya, öğretmenlerine çeyrek altın ve başarı plaketi, okullarına da dijital fotoğraf makinesi ve başarı plaketi hediye edildi. Ayrıca ilk 25’e giren tüm öğrenciler, öğretmenleri ve okulları da ödüllendirildi.

Dolunay İlköğretim Okulu’nun ödül törenine Ordu Vali Yardımcısı Salih Yüce, Kaymakam Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla Yiğit, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Yazgı, Mahalli İdareler İl Müdürü Yusuf Karataş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hüseyin Biberoğlu ve Abdullah Özkan, FASİAD Başkanı Hasan Gül, FAGİAD Başkanı Mehmet Serkan Erdik, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü, Kumru İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Ütü, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

“HEDEFİMİZ ORDU 1.LİĞİ”
Ödül töreni önce Fatsa Sağlık Meslek Lisesi Folklor ekibi tarafından güzel bir folklor gösterisi gerçekleşti. Ödül Töreninin açılış konuşmasını yapan Fatsa Dolunay İlköğretim Okulu Müdürü Orhan Irmak hedeflerinin Ordu’da birinci olmak olduğunu belirterek, “Dolunay Koleji olarak biz; kafalarında bilgi, kalbinde sevgi olan insanlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu yılda geçen yıl olduğu gibi basketbol da Fatsa 1.’si ordu 2.si olduk. SBS’ de 2010 yılında olduğu gibi 2011 yılında da Türkiye 1. Si olarak başarımızı tekrarladık. Okul olarak 2011 yılında 47 mezun verdik. Mezunlarımızın tamamı tercihlerine yerleştiler.2011 SBS ‘de 432. 245 OYP ortalaması ile Ordu 1. Si olduk. 2012 Ulusal Sosyal Bilimler Olimpiyatında Gümüş Madalya kazandık. Öğretmenlerimiz, gül yetiştirmek için toprak olmaya hazır. Güneş gibi etrafını aydınlatan, ısıtan ışık ve ısı kaynağı. Yaşamak için değil yaşatmak için yaşayan, başkalarının gülebilmesi için ağlayan bütün öğretmenlerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Ayrıca bilgi yarışmasını gerçekleştirmemizde emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma , il milli eğitim müdürlüğümüze, Fatsa ilçe milli eğitim müdürlüğümüze, kaymakamlığımıza ve bizlere bu güzel salonu tahsis eden çok kıymetli Belediye başkanımıza teşekkürü bir borç bilir ve saygılarımı sunarım" diye konuştu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.