KÜLTÜR SARAYINDA BİR YILDA 415 PROGRAM!
06.06.2012

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Kültür Sarayının bir yılını değerlendirdi ve Fatsa ve bölgesi tarafından yoğun ilgi gören Kültür Sarayında bir yılda toplam 415 etkinlik gerçekleştirildiğini söyledi.

BİZ NE YAPACAĞIMIZI BİLİYORDUK
"Kültür Sarayını vatandaşlarımıza taahhüt ettiğimiz zaman kimse anlamamıştı ama biz ne yapacağımızı biliyorduk" diyen Anlayan, 2011 yılının Mayıs ayı sonunda faaliyete giren Kültür Sarayı ile tam 1 senedir hizmet verdiğini söyleyerek ; "Taahhüt ettiğimiz en büyük projelerden biriydi. Bütün Fatsa olarak bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımıza taahhüt ettiğimiz zaman kimse anlamamıştı ama biz ne yapacağımızı biliyorduk. Fakat bizim beklediğimizin de üzerinde yoğun bir ilgi ve alâka gören bir Kültür Sarayı hayata geçti. Kültür Sarayımızın kullanım alanı toplamda 7.000 m2 yi buluyor ve içerisinde çok amaçlı salonları bulunuyor. Bu salonlarda düğün nişan ve sünnet gibi vatandaşlarımız kendi merasimlerini yapabiliyor. Aynı zamanda bütün kurumlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin ve firmalarımızın her türlü eğitim amaçlı seminer ve bunun gibi toplantılarını yapabildiği, özel müzik ve tiyatro gruplarının gösterilerini yapabildiği, el becerileri maharetlerini sergileyen firmalarımız ve şahıslarımızın sergilerini yapabildiği bir Kültür Sarayı. Burada 150-350 ve 1000 kişilik olmak üzere 3 tane farklı salonlarımız var. Ayrıca sergi salonumuz ve kafeteryamız var ve yöresel el sanatlarımızı sergilediğimiz dükkanlarımız var" diye konuştu.

415 ADET PROGRAM GERÇEKLEŞTİ
Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında açıldığı günden bu yana 415 adet program gerçekleştiğini söyleyen Başkan Anlayan; "415 sayısı daha önce ki yıllarda Fatsa'nın tamamında yapılan program sayısından bile çok daha fazla. Dolayısıyla gerçekten yerinde ve çok ciddi bir ihtiyaca cevap veren bir projenin hayata geçmiş olması bu sayı ile kendini zaten ortaya koyuyor. İlk yılında toplam 415 adet program inanıyorum ki Türkiye'nin bir çok kültür merkezinde bile yapılan yoğunlukta değildir. Yıllardır hizmet veren kültür merkezlerinden çok daha fazla program yapıldığını söyleyebilirim. Bu sebeple mutlu ve gururluyuz. Bu kadar yoğun bir programın yapıldığı Kültür Sarayı sadece Fatsa'ya hitap etmiyor. Ordu dahil olmak üzere çevremizde ki bütün ilçelerden buraya program yapmaya geliyorlar ama en yoğun tabii ki Fatsa kullanıyor. Bu kadar yoğun kullanılması bizleri haklı olarak hem mutlu ediyor hem duygulandırıyor hem de heyecanlandırıyor" dedi.

FATSA'MIZA HAYIRLI OLSUN
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, buranın yapılmasında destek aldığımız siyasilerimizin de olduğunu söyleyerek; "Turizm Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay bey bizlere çok ciddi destek verdiler, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Aynı şekilde İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim Şahin bey. O zamanlar İçişleri Bakanı değil, Ak Parti Genel Sekreterimizdi. O dönemde bizlere çok destek vermişti. Kendisine teşekkür ediyorum. Sayın bakanımız şu anda ki yatırımlarımızda da çok ciddi destek veriyor sağ olsun. Yine o dönem milletvekilimiz Eyüp Fatsa'yı da unutmuyorum. Kendisi çok ciddi destek vermişti. Onunla beraber bize destek veren tüm Fatsalı hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bir yılda 415 programın yapıldığı Kültür Merkezimizin bir defa daha Fatsa'mıza hayırlı olmasını diliyorum.

Önümüzde ki aylarda da çok yoğun programların olduğunu görüyoruz ve inanıyoruz ki bir daha ki yıl bu programlar 500'ü geçecek" diye konuştu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.