KÜLTÜR SARAYI İÇYAPIM İHALESİ YAPILDI
05.10.2010

Fatsa Belediyesi tarafından yapımına başlanılan, Karadeniz de örnek proje olarak gösterilen Kültür Sarayında artık son aşama olan içyapım ihalesi gerçekleştirildi.

Kültür Sarayı inşaatına giderek burada açıklamada bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, kaba inşaatımızı tamamlamış ve bunu kamuoyu ile paylaşmıştık. Şimdi Kültür Sarayımızda anahtar teslimi iç tefrişat ihalemizi yaptık. Geçen hafta yaptığımız ihaleyi Samsun`lu bir firma aldı. Buranın içyapımı ve çevre düzenlemesinin toplam maliyeti 2 Trilyon 44 Milyar Lira. Şimdi sırada içyapımı var, yer teslimini de bu hafta yaptık. İhaleyi alan firmaya 6 ay süre verdik yani Nisan ayı sonunda Kültür Sarayımızın tamamını bitirmeyi hedefliyoruz. 2011 yazında Kültür Sarayı tamamen bitmiş olacak. Kültür Sarayımız çok büyük ve detaylı bir proje olduğu için, içyapım ihalesi hazırlığı biraz zaman aldı, ondan dolayı kısmı bir gecikme oldu. Ama belirttiğimiz gibi artık anahtar teslimi ihalemizi yaptık ve 6 ay gibi bir süre koyduk. İnşallah 2011 yazında özellikle okullarımızın yıl sonu etkinlikleri ve yaz ayında yoğun olan, Düğün, Nişan ve Sünnet merasimlerine burayı yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Kültür Sarayımızdan; Özel Tiyatro gruplarımız, Okullarımız, Eğitim kurumlarımız, Oda, Dernek ve Sivil toplum kuruluşlarımız ücretsiz olarak yararlanacak. Vatandaşlarımızda Düğün, Nişan, Sünnet gibi merasimlerini çok cüzi bir fiyatla yapabileceklerdir.

Kültür Sarayının işletmeciliğini biz yapacağız diyen Başkan Anlayan, 2011 yazında açılışını gerçekleştireceğimiz Karadeniz`in Örnek Kültür Sarayının açılışını da tüm Bölge halkımızla birlikte yapacağız dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.