KÜLTÜR SARAYI İÇ TEFRİŞAT YAPIMI SÜRÜYOR
29.11.2010AK parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Kültür Sarayı iç yapım inşaatını gezdi.

Hafta sonu Fatsa ilçesine gelen Vekil Fatsa, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve AK parti İlçe Başkanı Fatih Sözen ile beraber Kültür Sarayına giderek, iç kısmında yapılan çalışmaları incelediler. İç yapım ihalesini alan firma yetkililerinden bilgiler alan Eyüp Fatsa, ayrıca duvar sıvası için yapılan alçı çalışmasını, makinesini çalıştırtarak uygulamalı olarak inceledi. Vekil Fatsa İnşallah 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Fatsa Kültür Sarayını görkemli bir açılış ile Bölgemize kazandıracağız dediler.

Fatsa Kültür Sarayı inşaatı ile ilgili olarak diğer açıklamada Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan`dan geldi. Anlayan, kaba inşaatımızı tamamlamış ve bunu kamuoyu ile paylaşmıştık. Şimdi Kültür Sarayımızda anahtar teslimi iç tefrişat ihalemizi yaptık. Buranın iç yapımı ve çevre düzenlemesinin toplam maliyeti 2 Trilyon 44 Milyar Lira. Şimdi sırada iç yapımı var, yer teslimini yaptık. İhaleyi alan firmaya 6 ay süre verdik yani Nisan ayı sonunda Kültür Sarayımızın tamamını bitirmeyi hedefliyoruz. 2011 yazında Kültür Sarayı tamamen bitmiş olacak. Kültür Sarayımız çok büyük ve detaylı bir proje olduğu için, iç yapım ihalesi hazırlığı biraz zaman aldı, ondan dolayı kısmı bir gecikme oldu. Ama belirttiğimiz gibi artık anahtar teslimi ihalemizi yaptık ve 6 ay gibi bir süre koyduk. İnşallah 2011 yazında özellikle okullarımızın yıl sonu etkinlikleri ve yaz ayında yoğun olan, Düğün, Nişan ve Sünnet merasimlerine burayı yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Kültür Sarayımızdan; Özel Tiyatro gruplarımız, Okullarımız, Eğitim kurumlarımız, Oda, Dernek ve Sivil toplum kuruluşlarımız ücretsiz olarak yararlanacak. Vatandaşlarımızda Düğün, Nişan, Sünnet gibi merasimlerini çok cüzi bir fiyatla yapabileceklerdir.

Kültür Sarayının işletmeciliğini biz yapacağız diyen Başkan Anlayan, 2011 yazında açılışını gerçekleştireceğimiz Karadeniz`in Örnek Kültür Sarayının açılışını da tüm Bölge halkımızla birlikte yapacağız dediler. Anlayan zaman kısıtlı müttahitimiz de bunun farkında 6 aylık bir süre var bizde bunun sıkı takibini yapacağız. Geçtiğimiz hafta Ordu Kültür Merkezinin açılışı gerçekleştirildi. Ben Ordu ilimize Kültür Merkezinin hayırlı olmasını diliyorum. Ama bizim Kültür Sarayımız onlarınkinden çok farklı, özellikle 2 farkı vurgulamak istiyorum. Ordu Kültür Merkezinin tamamını Bakanlık yaptı, Fatsa Kültür Sarayını ise Belediye olarak biz yapıyoruz. Tabiki Bakanlıktan da maddi yardımlar alıyoruz, bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Şuana kadar, kaba inşaata 3.1 Trilyon para harcadık. Bunun 1 Trilyon 50 Milyarı Bakanlık tarafından karşılandı. Bir önceki Turizm Bakanımız Atilla Koç Bey 300 Milyar gönderirken, mevcut Bakanımız Sayın Ertuğrul Günay`da 750 Milyar yardım ettiler. Geri kalan 2 Trilyon 50 Milyarın tamamını Belediye olarak biz ödedik.

Sayın Bakanımız Ertuğrul Günay Projemizi çok beğendiler ve iç tefrişata da maddi destek sözü verdiler. Ben 2 Bakanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Yine her projemizde olduğu gibi bu projemizin de desteklenmesine büyük katkı sağlayan Milletvekilimiz Eyüp Fatsa Beye ve diğer vekillerimize de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Biz bu destekleri AK partili Belediye olduğumuz için değil, projemiz çok beğenildiği için alıyoruz. Hükümetimiz hangi partiden olursa olsun, büyük projelere her zaman destek oluyor. Yine bizim projemizin diğer bir farkı, Ordu Kültür Merkezinde düğün salonu gibi çok amaçlı bir salon yok. Bizim büyük salonumuz Uluslararası konferanslara ev sahipliği yapacak büyüklükte. Belirttiğimiz gibi bu proje çok büyük bir proje olduğu için biraz zaman aldı ama biz diyoruz ki; geç olsun ama güzel olsun. İnşallah 2011 Nisan ayında buranın açılışını görkemli bir şekilde hep birlikte yapacağız, bu güzel proje bir kez daha ilçemize ve bölgemize hayırlı olsun dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.