KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ KÜLTÜR SARAYINDA
18.11.2011


Fatsa Kültür Sarayı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Yeni açılmasına rağmen Kültür Sarayında bu zamana kadar yaklaşık 200 etkinlik gerçekleştirildi.

Kırmızı Başlıklı Kız ile Robin Hood, Fatsa Yardım Sevenler Derneği katkılarıyla ilçemiz Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında çocuklarla buluştu.

Fatsa Yardım Sevenler Derneği sanat etkinlikleri çerçevesinde ilçemize gelen can sıkıntısı yaşayan çocukların durumuna üzülen Kırmızı Başlıklı Kız ile Robin Hood, masallar diyarından gelip çocuklarla buluştu. Okullardaki minik öğrencilere oynayan tiyatro gösterisi son derece öğrenciler tarafından beğenilirken tiyatro gösterisinde eğitimle ilgili mesajların verilmesi de dikkat çekti.

Samsun Küçük Eller Kukla Tiyatrosu, perdesini minik seyircilere ‘Haydi Gizli Dünya’ya oyunuyla buluşturmanın keyfini yaşarken minik öğrencilerde tiyatro gösterisini dikkatle izledi. Anaokulu ve ilköğretim 1. 2. 3. sınıf öğrencilerine hitap eden oyun, boş zamanlarını geçirmekte zorlanıp can sıkıntısı yaşayan çocukların durumunu ele alıyor. Can sıkıntısıyla ne yapacağını bilemeyen küçük bir çocuğun hikâyesinin müzikli, danslı, eğlenceli ve sürpriz bir dille anlatıldığı Haydi Gizli Dünya’ya oyununda en güzel eğlencenin masallar diyarına yolculuk olduğu’ anlatılıyor.

Tiyatro oyununu ilgiyle izlenen çocuklar, masal kahramanlarıyla buluşmanın keyfini doyasıya yaşarken, Kırmızı Başlıklı Kız ile fotoğraf çektirmek için adeta birbiriyle yarışıyor. Artık canlarının sıkılmayacağını ifade eden çocuklar, boş zamanlarında okuyarak masal diyarına yolculuk edeceklerini söylüyor. Oyunu izlemeye gelen minikler Kültür sarayını da çok beğendiklerini dile getirdiler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.