KEYİFLİ RAMAZAN AKŞAMLARI DEVAM EDİYOR
23.05.2019

Bugün Fatsa Belediyemiz Ramazan Sarayımızda Ramazan’ın ruhunu yansıtan birbirinden güzel etkinlikler devam ediyor.

Ramazan Sarayında her akşam iftardan sonra yetişkin ve gençlere yönelik tiyatral çalışmalar ve sokak müziği dinletileri çocuklara yönelik Hacivat-Karagöz, komedi skeç gösterilerle vatandaşlarımız Ramazan akşamının keyfini doyasıya yaşıyorlar.

Fatsalı vatandaşlar artık nerede o eski Ramazanlar demiyor. Ramazan sokağında iftardan sonra bir taraftan şiirler ve türküler eşliğinde çay sohbetleri yapılırken diğer taraftan da salonların birinde yetişkinlere yönelik konserler bir başka salonda da çocuklara yönelik Hacivat Karagöz, orta oyunu ve Meddah gibi gösteriler düzenleniyor.

Dün akşam Ramazan sokağımızı ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş’a Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar kağıt rölyef tablo hediye etti.

“RAMAZAN AYININ RUHUNA UYGUN AKŞAMLAR GEÇİYOR”
Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar Kültür Merkezi önüne kurulan Ramazan evleri tam da amacına uygun şekilde hizmet vermeye devam ettiğini belirterek, “Mini şirin evlerde çay içme mekanları, yöresel ev tatlıları, el sanatları sergileri vatandaşlarımız tarafından büyük ilgi görüyor. Sokak müzisyenlerinin masa masa dolaşarak söyledikleri şarkılar ve okunan şiirler mübarek ayın ruhuna ayrı bir hava katıyor. Salonlarda gerçekleşen gösterilerde çocuklarımız neşesini görmek bizleri de mutlu ediyor.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.