KENTSEL DÖNÜŞÜM BÜYÜKŞEHİR İLE START ALIYOR
30.10.2014

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’ın 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi şehirdeki çarpık yapılaşmayı sonlandırmak adına Kentsel Dönüşümle ilgili verdiği müjde artık start alıyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili bir açıklama yapması Fatsa’da sevinçle karşılandı. Kentsel dönüşümle ilgili Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan 30 Mart yerel seçimleri öncesi yaptığı açıklamada, “Fatsa’da önümüzdeki dönemin en büyük projesi Kentsel Dönüşüm ve Estetik Şehir projesidir. Artık çarpık yapılaşmayı düzeltmek adına şehir merkezinden başlayarak araçların girmediği itfaiye araçlarının girmediği çok çarpık mahallelerimiz var. Bu mahalleler kendilerine yenileyemiyor. Kentsel dönüşüm belediye veTOKİişbirliği ile yapılıyor. İnşallah Fatsa’da bu dönem Kentsel dönüşüme başlıyoruz. Kentsel dönüşüm sayesinde mahallelerin yolu daha geniş olacak, yeşil alanları olacak ve yaşam alanları daha güzel olacak. Biz bu dönem bir başlangıcın startını vereceğiz, bitene kadar devam edeceğiz.” Demişti.
Ordu BüyükşehirBelediyeBaşkanı Enver Yılmaz ise kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Fatsa ilçemizde yıkımı yapılarak yeşil alan haline getirilecek yerleri açıkladı. Yılmaz, "Hemşerilerimizi betonların içerisinden kurtaracağız" dedi.

"FATSA KENTSEL DÖNÜŞÜMLE YEŞİLE KAVUŞACAK"
Ordu’nun kentsel dönüşümle yeşil alanlara kavuşacağının müjdesini veren Başkan Yılmaz, "Fatsa’da Cumhuriyet Meydanı’nın olduğu alanın meydan olması için bakanlık üzerinden çalışmalara başladık. 20 milyon liralık kamulaştırmayı bakanlığımız üstlendi. Burayı şehir meydanı olarak hazırlamak bizim görevimiz. Evkaf Mahallesi’nde 410 dönümlük alanı yeşil alana açacağız. Hemşerilerimizi betonların içerisinden kurtaracağız. " şeklinde konuştu.
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili çalışmalara büyük destek sağlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a Fatsa halkı adına teşekkür etti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.