KENT TİYATROLARI 2. ÇALIŞTAYI FATSA DA YAPILDI
01.02.2010


Karadeniz’e kıyısı olan kent tiyatroları 2. çalıştayını Ordu’nun Fatsa ilçesinde Kıvılcım Tiyatrosu ev sahipliğinde gerçekleştirdi.
2. Fatsa Çalıştayı’na Fatsa Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş da katıldı. Çalıştaya ev sahipliği yapan Fatsa Kıvılcım Tiyatrosu Sahibi Zekeriya Eruzun, bu çalıştayın kültürel sanatsal bir etkinlik kadar Fatsa’nın tanıtımına da çok büyük katkıları olduğunu belirterek, “Türkiye genelinde tiyatroya ilgi nasıl ise Fatsa’da da aynı. Bu bakımdan özel tiyatroların çok ciddi sorunları var. Biz dayanışma örneği göstererek tiyatro sanatını daha iyi yapmaya çalışıyoruz. Bunun için Federasyon çatısı altında toplanmaya çalışıyoruz. Biz her çalıştayımızda başka başka sorunlarımızı gündeme getirerek çözüm üretmeye çalışacağız” dedi.
Bulancak Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Şenol Yaşar ise amaçlarının Karadeniz’deki yaşayan insanların üyelerin olduğu kentlerde sanat düzeyini yükseltmek, dışarıdan gelecek tiyatrolara referans sağlamak olduğunu ifade ederek, “Bir başka amacımız da tiyatrolarımızın turne bağlantılarını sağlamak, birbirimize dekor kostüm oyuncu desteği sağlamaktır. Karadeniz’e kıyısı olan Gürcistan, Ukrayna ve Romanya gibi ülkelerde de kent tiyatrolarını kurup uluslararası örgütlenmeye gitmek istiyoruz. Herhangi bir siyasi amacı olmayan sadece tiyatro üst yapısında toplanan bir ekip hazırlıyoruz” diye konuştu.
Çalıştaya katılan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer de yerel tiyatroları destekleyen konuşmalar yaptılar. Fatsa Çalıştayı’nın 2 gün süreceği bildirildi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.