KAYMAKAMLIK LOJMANI YOL OLDU
28.06.2012

Sahil Caddesi ile Reşadiye Caddesinin arasında yapılacak olan bağlantı yolu için 1954 yılından beri kullanılan Fatsa Kaymakamlığı lojmanının yıkımını gerçekleştirildi. Yıkıma Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan burada yapmış olduğu açıklamada, "Kaymakamlık lojmanı yıllardır hizmet veriyordu fakat yetersiz kalıyordu. O sebeple Fatsa Kaymakamlığımız yeni bir lojman yapım kararı alınca burayı da boşaltmak durumunda kalmıştı. Bizde bunun karşılığında lojman yapılmak üzere arsa tahsisi yapmak şartıyla buranın belediyemize geçmesini ve imarda yol olmasını talep etmiştik. Çünkü burası sahilden Reşadiye Caddesine ve Dumlupınar Mahallesine giriş ve şehircilik anlamında güzel bir bağlantı olacak. O sebeple yıkılarak yerine yol yapmak amacıyla talep ettik. Sağolsun kaymakam bey bu işe çok sıcak baktı, vali beyde çok uygun gördü. Bu olurlardan sonra Özel İdareden talep ettik ve nihayetinde mülkiyeti bize geçmiş durumda. Tabi Fatsa Belediyesi olarak kaymakamlığın uygun gördüğü şekilde Dolunay Mahallemizde 600 m2 büyüklüğünde yeni bir kaymakamlık lojmanı yapılması için yer tahsisi yaptık. Eski lojman binasıyla takas yapmak üzere mülkiyeti devrettik. bugün yıkımı gerçekleştiriyoruz. İnşallah buraya yol yapacağız. Desteklerinden dolayı başta sayın valimiz olmak üzere sayın kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum. Bu tahsis yapan Ak Partili, CHP'li, MHP'li belediye meclis üyelerimize de çok teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Anlayan'ın ardından bir konuşmada Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca yaptı ve; "Sayın başkanımın dediği gibi lojman 1954 yılında yapılmış. İlk yapıldığı yıllarda çevresi itibari ile oldukça güzel bir yer seçilmiş ama zamanla yakınlarında yüksek binaların yapılması eski lojmanın eskimesi ve fonksiyonunu kaybetmesinden dolayı yeni bir lojman ihtiyacı oluştu. Sağ olsun Belediye Başkanımız takas söz konusu olursa uygun bir yerden arsa verebileceklerini, burayı da imarda yol olarak gösterileceğini hem de halkın kamu hizmetine sunacaklarını sayın vali bey ile yapılan bir toplantıda dile getirdiler. Vali bey uygun gördü ve Dolunay Mahallemizde ilçemize yakışır bir kaymakamlık lojmanı yapmak üzere belediyemiz bize 600 m2 arsa tahsis ettiler" diye konuşurken yakın zamanda ödeneğini de temin edip orada güzel bir kaymakamlık binası yapım çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.