KAYMAKAM VE BAŞKAN ÖĞRENCİLERLE ÇÖP TOPLADI
05.06.2012

Fatsa Belediyesi tarafından düzenlenen 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında halk plajında gerçekleşen çöp toplama kampanyasında Kaymakam Bekir Atmaca, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla Yiğit öğrencilerle birlikte çöp topladı.

Çöp toplama kampanyasına Cip ve Doğa Sporları Derneği ile Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri de destek verdi.

“HERKES KENDİ ÇEVRESİNİ TEMİZLESİN”
Çöp toplama kampanyasında Çevre etkinliği ile ilgili bir açıklama yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Fatsa’da çevre konusuna ağırlık verdiklerini belirterek, “2012 yılı Fatsa’da asfalt yılı olacak demiştik. Aynı zamanda 2012 yılı Çevre Yılı olacak. Aynı zamanda çevre ve çöple alakalı çok ciddi projeler hayata geçecek. Bölgemiz bunu çok yoğun hissedecek. Biz bu manada bunu da taçlandırmak adına bir etkinlik yapmak istedik. 2 gün çok güzel etkinliklerimiz olacak. Bugün çevre kulübümüzün çok değerli öğrencileri ile beraber çöp topluyoruz. Kampanyamıza katılan Kaymakamımıza ve Milli Eğitim Müdürümüze de çok teşekkür ederiz. Biz belediye olarak bu bölgenin temizliğini yapıyoruz ama bizim bugün yaptığımız sembolik temizliktir. Bu duyarlılığı vatandaşlarımıza göstermek adına bunu yapıyoruz. Vatandaşlarımıza her daim rica ediyoruz. Diyoruz ki; herkes kendi çevresini temizlesin. Biz şehrin temizliğini yapıyoruz ama sonuçta hepimiz bu çevrede yaşıyoruz. Dolayısıyla çevreye duyarlı olmak lazım… Bu etkinlik umuyorum ve diliyorum ki; vatandaşlarımızın çevre duyarlılığına daha fazla katkı sağlayacaktır” dedi.

“ASLAN YATTIĞI YERDEN BELLİ OLUR”
Kaymakam Bekir Atmaca ise yaptığı konuşmada, “Aslan yattığı yerden belli olur. Çöp temizliği yaptığımız bölge halk plajı… Burayı adından da belli olduğu gibi halkımız kullanacak. Temiz bir çevrede yaşamak, her Türk vatandaşın hakkı olduğu gibi Fatsalıların da hakkı… Onun için gerek yeni çöp alanının kurulması, gerekse sokak ve sahillerin temizliği gerçekten Fatsa’mıza yakışır olması gerekli. Ben çevre konusunda duyarlılığından dolayı Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Çöp toplama kampanyasına katılan öğrenciler ise büyüklerine seslenerek, “Sayın büyüklerimiz içtikleri sigaranın izmaritini yere atmasınlar, yerlere tükürmesinler. Ellerine geçen çöpleri çöp kovalarına atsınlar” dediler.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.