KAYAALTI CAMİİ İBADETE AÇILDI
14.07.2012

Evkaf Mahallesi Yaprak sokakta yıkılan caminin yerine yapılan Kayaaltı Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı.
Kayaaltı Camisinin açılış törenine AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yücetepe, Garnizon Komutanı Binbaşı Salih Gödek, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, AK parti İl Genel Meclis Üyesi Atıf Yüksel, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Atilla Yiğit, Şube Müdürleri Hüseyin Biberoğlu ve Abdullah Özkan, İstanbul Esenler Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş, İlçe Müftüsü Şenel Yılmaz ve çok sayıda ilçe halkı katıldı.

Kayaaltı Camiinin açılış töreninde ilk konuşmayı Cami Dernek Başkanı Yılmaz Canlı yaptı. Eski caminin yıkılması ve yeni caminin yapılması ile ilgili bilgi veren Kayaaltı Camii Dernek Başkanı Yılmaz Canlı, “Yönetim Kurulumuza, üyelerimize, projemizin hazırlanmasında emeği geçen mimar, makine, inşaat, elektrik ve jeoloji mühendislerimize, fırçanın ucuyla sanatını en güzel şekilde icra eden çok değerli ustalarımıza, işçilerimize, emeği geçen herkese, Diyanet İşleri Başkanlığı ve ilgili kurumlarla koordinemizi sağlayan İlçe Kaymakamımız Bekir Atmaca’ ya, özellikle verdiği desteklerle hızlı adımlarla ilerlememizi sağlayan Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’a ve kurum bürokratlarına, mühendislerine, ilgi ve alakasını bizlerden esirgemeyen, gün aşırı bizlerden çalışmalar hakkında bilgi isteyen, takdirlerini ifade ederek bizleri motive eden Müftümüz Şenel Yılmaz’a, teşrifleriyle bizleri onurlandıran Milletvekilimiz İhsan Şener’e, tüm hayırseverlere şahsım ve yönetim kurulu adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu arada bir seccadede sen al kampanyamızın tüm hızıyla devam ettiğini hatırlatmış olayım. Bu asil millet ; “Allah mescitlerini ancak Allaha ve Ahiret gününe iman eden, namazı istikametle kılan ve zekatı içinden gelerek veren ,dahası Allahtan başka hiç kimseden korkmayan,kişiler ziyaret edip onarabilirler…” ayetinden ilham alarak tekrar desteklerinizi beklerken teşriflerinizle bizleri onurlandırdığınız için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Daha sonra ilçe Müftüsü Şenel Yılmaz cami ve ilçedeki camilerin durumları hakkında bilgiler verdi. İlçe Müftüsü Şenel Yılmaz’dan sonra Beledi Başkanı Hüseyin Anlayan’da yaptığı konuşmada yeni caminin yapımının çok kısa bir sürede tamamlandığını belirterek, “Mahalle halkının heyecanlarını biliyorum ama bir yılda bu caminin bitirilmesine ben de mahalle halkı da çok şaşırdı. Kısa sürede bu camiyi bitiren dernek yönetimine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Programda son konuşmayı yapan AK parti Ordu Milletvekili İhsan Şener ise insanların birlik beraberlik içerisinde büyük işler başardığına dikkat çekerek, “Fatsa’da genel seçimlere 1 gün kala cami yıkılmış. İnsanlar bu işleri yanlış değerlendirebiliyorlar ama çok şükür yerine yenisi kısa sürede yapılmış. Caminin içini de gezdim çok güzel olmuş. Bu fedakarlığı gösteren cami yönetimine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.