KATLI OTOPARK HAYATA GEÇİYOR!
03.07.2007


Fatsa Belediyesinin Projeleri arasında yer alan ve İlçede özlemle beklenen Katlı ve Kapalı Otopark çalışmaları artık son aşamaya geldi.

Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; Katlı ve kapalı otoparkımızı Orta Büyük Camii karşısında bulunan Zafer parkı diye adlandırılan alana yapacağız. Toplam 7 dönüm üzerine kurulacak Otoparkta 14.000 m² Otopark alanı, ( 500 ARAÇLIK OTOPARK ), 1000 m² lik Market alanı, üzerinde 3000 m² lik Kafeteryası ve oturma alanları olan park kurulacak.

Son yıllarda Fatsa trafiğine sürekli yeni araçlar giriyor diyen Başkan Anlayan 500 araçlık otopark Fatsa şehir içi trafiğine de nefes aldıracak dedi.

Yap işlet devret modeliyle yapılacak bu proje 29 yıllığına kiraya verilecek, ihaleyi alan firma 29 yıl sonra otoparkı Belediye ye devredecek, aynı zamanda Araç tarifeleri de normal otoparklarla aynı fiyat ta olacak. Karar bu şekilde Belediye meclisinden çıktı.

Bu proje toplam 6.1. trilyona mal olurken ihaleyi alan şirketin bu işi 500 iş günde bitirmesi şartı da koyuldu. Belediye aynı zamanda buradan yıllık 34 milyar kirada alacak.

Fatsa için hayati projelerden diyen Başkan Anlayan 19 Temmuz 2007 de yapılacak yap işlet devret kiralama ihalesine katılmak isteyen tüm şirketleri de davet etti.

Fatsa için Otopark sorununa da büyük ölçüde çözüm olacak Projenin Fatsa`ya hayırlı olmasını diliyoruz.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.