KARGUCAK-GEYİKÇELİ BAĞLANTISINA ÖMÜRLÜK KÖPRÜ YAPILIYOR
18.12.2018

Fatsa İlçemizin Kargucak mahallesi ile Geyikçeli mahallesini birbirine bağlayan köprünün Ağustos ayında meydana gelen sel afetinde yıkılması nedeniyle yerine eski halinde çok daha büyük ve sağlam bir köprünün yapımına başlandı.
80 metre uzunluğunda 10 metre genişliğinde 13 metre yüksekliğinde yeniden inşa edilecek olan köprünün 1.5 ayda tamamlanacağı bildirildi.

“KÖPRÜNÜN YAPIMI 1.5 AYDA TAMAMLANACAK”
Fatsa Belediye Başkanımız Muharrem Aktepe Kargucak mahallesi ile Geyikçeli mahallesini birbirine bağlayan köprünün geçtiğimiz Ağustos ayının 18’inde meydana gelen sel afetinde hasar görmesi nedeniyle ulaşıma kapalı olduğunu belirterek, “Karayolları Bölge Müdürlüğümüz ve Büyükşehir Belediyemiz ile ilçemizde hasar gören köprüler ile alakalı yeniden yapılması konusunda istişareler yapmıştık. Kargucak mahallesi ile Geyikçeli mahallesini birbirine bağlayan köprü de yıkılan 4 köprüden bir tanesiydi. Şuanda hem Kargucak köprümüzde hem de Kaleönü Köprümüzde çalışmalar başladı ve hızla devam ediyor. Allah’tan bir kaza keder olmazsa Kargucak köprüsünü de 1.5 sonra ulaşıma açacağız. Rabbim ilçemize bir daha sel afeti göstermesin.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.