KARAOSMANOĞLU’NDAN FATSA BELEDİYEMİZE NEZAKET ZİYARETİ
12.09.2014

Bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere önceki gün Ordu’ya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ziyaretleri kapsamında Fatsa Belediyemizi de ziyaret etti.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu Belediye Hizmet binası önünde Fatsa Belediye başkanımız Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan Yardımcılarımız İbrahim Eroğlu ve Reyhan Mollaoğlu, Ak Parti İlçe Başkanımız Fatih Sözen ve Belediye Meclis Üyelerimiz karşıladı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na OSKi Genel Müdürü Fatih Yürük, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu’da eşlik ettiler.

“ZİYARETİNİZ BİZLERİ MUTLU ETTİ”
Ziyarette Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Ziyaretiniz bizleri çok memnun etti. Sizleri burada ağırlamaktan gerçekten çok memnun olduk. Sizin tecrübe ve birikimlerimiz bizler için gerçekten çok önemli. Sizleri seçim öncesinde geldiğimiz programda da heyecanla dinlemiştim. Tekrar gelmiş olmanız bizleri gerçekten çok memnun etti. Sizleri de bir defa daha tebrik ediyorum. Çünkü siz bizden daha tecrübelisiniz. Sizlere de kolaylıklar diliyorum, Rabbim yardımcınız olsun.

“SİSTEMİ ÖĞRENDİKTEN SONRASI KOLAY”
Belediye Başkanlığının zorluğunun ilk bir yıl olduğunu ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Bir yıl geçtikten sonra artık işin tekniğini de öğreniyorsunuz. Özgüvenin gelişiyor, bilgi ediniyorsunuz, belediyenin sistemini öğreniyorsunuz. Belediyeye dışarıdan gelmiş kişi sistemi bilmez. Ben 1989 yılında öğretmenlikten geldim. O zaman imar kanunu falan hiçbir şey bilmiyorduk. Mevzuat nedir, planlama nedir bilmiyorduk. Zamanla bunları öğreniyorsunuz ve tecrübe sahibi oluyorsunuz.” diye konuştu.

“KENT BİR BÜTÜN”
Dışarıdan baktığında Fatsa’yı da gayet güzel bulduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, ama güzelliğin, medeniyet yolculuğunun sonu yok, devamlı mesafe devamlı gelişme olacak. Vatandaşın ve kentin beklentileri nedir, kent bir bütün. Ben sadece yol yaparım, alt yapı yaparım demek yeterli değil yani ticaretin de önünü açmanız lazım. Kültür, sanat yani bunlarla birlikte kent bir bütün. Herşeyi ile şehri bir bütün olarak ele almamız lazım. Mimarisi ile estetiği ile çevresi ile. Çevreyi, mimariyi, alt yapıyı, ulaşımı asla bir tarafa atamazsın. Ticaret beni ilgilendirmez diyemezsin. Kocaeli bir sanayi kenti ve ben banane sanayiciden diyemem niye onların da problemi olduğu zaman onlara moral vereceğim, önünü açacağım ve daha çok çalışacak, üretecek.” şeklinde konuştu.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu belediyedeki ziyaretin ardından Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ve beraberindekiler ile birlikte şehir içerisinden yürüyerek Atatürk Parkına geçtiler ve buradan Fatsa İskelesine kadar yürüyerek Fatsa’nın sahilini görme imkanı buldular. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Atatürk Parkı’nda çay içtikten sonra Çarşamba Havaalanına hareket ettiler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.