KAPALI PAZAR YERİNİN YERİ BELLİ OLDU
08.11.2013

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Kapalı Pazar Yeri ile ilgili projesi ile pazarcılarla uzlaşma sağladıklarını ve yeni Pazar yerinin Yunus köprüsü yanında bulunan 10 dönümlük alana yapılacağını açıkladı.
Kapalı Pazar Yeri projesini şuana kadar hayata geçirememelerinin sebepleri olduğunu belirten Başkan Anlayan, “Kapalı Pazar Yeri bizim imkansızlığımızdan veya yapamadığımızdan değil pazarcılarla şu ana kadar ortak nokta bulamadığımız için gecikti ama şimdi bir uzlaşma noktası yakaladık. İnşallah Yunus Emre Köprünün yanına bir kapalı Pazar yeri yapacağız. Bu anlamda pazarcılarla genel bir mutabakat sağladık ve o çerçevede orada yer tahsisi yaptık. Projemizi de bitirdik, inşallah 10 dönüm üzerine kapalı pazar yerini yapacağız. Pazarcı arkadaşlarımızın talep ettiği başka yerler vardı ama bütün pazarcıları içerisine sığdıramıyorduk” dedi.

TEK ÇATI ALTINDA OLACAKLAR

Yapacakları pazar yerinin sadece giyimciler için ayrı, sebzeciler için ayrı, köy kadınları için ayrı olmaması gerektiğini ifade eden Başkan Anlayan, “Hepsinin aynı çatı altında sığabileceği bir Pazar yeri olması gerekiyor. Şimdi tahsis ettiğimiz alanda bunu sağlayabiliyoruz. Çalışmaları artık son aşamaya geliyor. Bunu pazarcılarla ortak uzlaşı sağlayarak oraya karar verdik. Ama kısmen belki olumsuz karar beyan edenler olabilir. Büyük çoğunluk bu projeye evet demektedirler. İnanıyorum ki yeni yerden pazarcı arkadaşlarımız da memnun kalacaktır. Mevcut Pazar yeri yeni kurulacak Pazar yerine 350 metre mesafede yani uzak bir nokta değildir” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.