KAPALI OTOPARK TA KAZI İŞLEMİ SÜRÜYOR
06.05.2008

Fatsa Belediyesi tarafından başlatılan 500 araçlık kapalı otopark inşaatında kazı işlemleri tüm hızıyla sürüyor.

Yapılan kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan burada yaptığı açıklamada; 2 yıldır konuşuyorduk toplam 7 dönüm alan üzerine kurulacak 500 araçlık otoparkta artık nihayet çalışmalar başladı. Buradaki yapılacak çalışmanın toplam maliyeti; 2007 birim fiyatlarına göre 5.6 trilyon lira. Belediye olarak kazı işlemini biz yapıyoruz, daha sonra yeri ilgili firmaya teslim edeceğiz. Yapım süresi 500 gün ama Erçallar burayı 1 yılda bitirmeyi hedefliyorlar, onlar şirket olarak bunu yapabilecek güçteler. Ben kendilerine şimdiden kolay gelsin diyorum.

Projemiz ile ilgili olarak bir noktaya değinmek istiyorum diyen Başkan Anlayan, burası katlı otopark olamayacak. Otoparkın büyük kısmı zemin altı, toprağın altına yapılacak, üst kısmı kafeterya, yeşil alan ve oturma alanları ve kıs mende şimdiki olduğu gibi bir kısmı otopark olarak kullanılacak.

Bu proje tamamlandığında Fatsa`da otopark sorunu kıs mende olsa rahatlayacak. Ama bundan sonrada yine otopark anlamında yeni çalışmalarımız olacak. Otopark içersinde yapılacak büyük bir market de bulunuyor. Proje tamamlandığında Karadeniz`de örnek bir otopark olacak; bunu gönül rahatlı ile söyleye bilirim.

Artık 500 araçlık kapalı otoparka resmen start verdik, bu büyük proje tekrar ilçemize hayırlı olsun derken, otopark inşaatı çalışmaları nedeniyle kısmen de olsa çevrede rahatsızlık olabilir bunun için şimdiden tüm vatandaşlarımızdan özür diliyor çalışma tamamlanınca onlarında bu projeyi gönülden seveceklerine inanıyorum.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.