JAPON HEYET KATI ATIK PROJESİNİ ANLATTI
20.05.2014

Katı Atık Yönetimi konusunda Fatsa ilçesine bağlı Kabakdağ mahallesinde proje çalışması yapan Japon heyet DOKA üyeleri ile birlikte Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erişmiş’i ziyaret etti.
Japon Katı Uzmanı Masanobu Kıyoka, Minami Yamaguchı ve Natsuko Matsuoka Fatsa Belediyesi ziyaretinde Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erişmiş ve Çevre Mühendisi Derya Özcan Ateşli’ye, Atık yönetimi ile ilgili Japonya’da kırsal bir bölgede uyguladıkları projeyi Kabakdağ mahallesinde uygulamak istediklerini söylediler ve proje konusunda bilgilendirme yaptılar. Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erişmiş ve Çevre Mühendisi Derya Özcan Ateşli katı atık projesi ile ilgili Japon heyete JICA’nın maddi destek yapıp yapamacağını sordular. Japon heyet ise bunun için Ekonomik destek yapamayacaklarını insani destek vereceklerini söylediler.
Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Erişmiş Japon heyete yaptığı açıklamada, “Atık Yönetimi konusunda Fatsa’yı seçmeniz, Kabakdağı mahallemizi seçmeniz bizlere gurur verdi. Kabakdağı hem projenin uygulanması açısında hem de doğasıyla deniziyle dışarıdan gelen insanlar için ideal bir yer.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.