İTÜ ÖĞRENCİLERİ FATSA’DA
12.10.2009İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Şehir Planlama Bölümü 3. sınıf öğrencileri Ordu’nun Fatsa ilçesinde şehir planı üzerinde 50 farklı proje üretecek.
Fatsa Belediyesinin davetlisi olarak ilçeye gelen İTÜ Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge planlaması öğrencileri yaptıkları 3 günlük çalışmayı tamamladılar.

7 Ekim Çarşamba günü ilçe Halk Kütüphanesi toplantı salonunda yapılan çalışmaları değerlendiren İTÜ Öğretim görevlileri ve öğrencileri Fatsa hakkında yaptıkları teknik çalışmaları Fatsa halkı ile paylaştılar. Düzenlenen toplantıya, Fatsa Kaymakamı M.Selman Yurdaer, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Belediye Başkan yardımcısı Bülent Yücetepe, Belediye İmar İşleri Müdürü ve aynı zamanda şehir plancısı olan Reyhan Mollaoğlu, Siyasi parti ilçe başkanları, Belediye meclis üyeleri, Muhtarlar, Oda ve dernek başkanları ile Fatsa da çalışan Mimar, Mühendis ve teknik elemanlar katıldılar.

İlk olarak açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Fatsa`mızda böyle güzel bir ekibi ağırlamanın gururunu yaşıyoruz. Aramızda Profesörler, Öğretim görevlileri ve Öğrencilerimiz bulunmakta. Onların çalışmaları bizlere büyük katkı sağlayacaktır. Ben bir kez daha Fatsa`lılar adına kendilerine bizim ilçemizi tercih ettikleri için çok teşekkür ediyorum dediler.

Daha sonra Fatsa`da bulunan Oda ve dernekler ile bazı kurumlar brifing şeklinde gelen konukları Fatsa hakkında sunumlar yaptılar. Son olarak soru cevap şeklinde devam eden Program yaklaşık 3 saat sürdü. Yapılan çalışmalar 1 yıl içersinde sonuçlanacak ve İTÜ Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge planlaması bölümü tarafından rapor halinde Fatsa`mıza sunulacak.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.