İSTİKLAL MÜCADELEMİZİN 101. YIL DÖNÜMÜ
20.05.2020

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İstiklal Mücadelemizin 101.Yıldönümü Koronavirüs önlemleri kapsamında sadece Şehir Stadyumunda İstiklal Marşımızın okunmasıyla kutlandı.
İlçe Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay, İlçe Protokolü ve Milli Sporcuların katılımlarıyla saat 19:19’da dev Türk Bayrağı ve Atatürk Portresi açılarak İstiklal Marşı okundu.

Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, “Bugün 19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 101. Yıl dönümü. Maalesef ki Koronavirüsü yüzünden sadece İstiklal Marşımızı okuyarak kutlama ile karşı karşıya kaldık. Saat 19:19’da Türkiye genelinde olduğu gibi insanlarımız evlerinde balkonlarında İstiklal Marşı okuyarak bayrama katkı sağladılar. Biz de protokol ve gençlerimiz ile beraber bir araya gelerek İstiklal marşımızı okuyarak bayram kutlaması yapmış olduk. Temennimiz inşallah önümüzdeki yıllarda daha coşkuyla bu bayramları kutlamak, sağlıklı günlerde bütün vatandaşlarımızla bir araya gelmeyi canı gönülden arzu ediyoruz. Ben organizasyonu yapan Bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.