İSLAMDAĞ’A 5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA KURAN KURSU
16.09.2014

Ordu’nun Fatsa ilçesine bağlı İslamdağ mahallesinde 1974 yılından yapılan ancak ekonomik ömrünü dolduran 60 öğrenci kapasiteli kuran kursu yıkılarak yerine 5 yıldızlı otel konforunda 150 öğrenci kapasiteli 7 katlı kuran kursu yapıldı.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz bugün Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ile birlikte inşaatının yüzde 90’ı tamamlanan İslamdağ Kuran Kursunda incelemelerde bulundu.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’a Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Fatsa Belediye Başkan Yardımcımız İbrahim Eroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan’da eşlik ettiler.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz ile Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ilk olarak 1990 yılında 41 yaşında ebedi âleme intikal eden, İslamdağ Kuran Kursunun kurulmasında büyük emeği geçen, sayısız hafız yetiştiren büyük alim Halil Tatlıgül Hoca efendi ve eşinin kabri başında dua ettiler ve ardından alanda proje üzerinden incelemelerde bulundular. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz İslamdağ Kuran Kursu ile ilgili Kurs Müdürü Abdulfettah Tatlıgül’den bilgiler aldı. Tamamen hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapılan ve 3 milyon TL’ya mal olan 7 katlı İslamdağ Kuran Kursunun peyzaj çalışması ve çevre düzenlemesinin Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağı öğrenildi. İslamdağ Kur’an Kursu 670 metrekare kapalı alana ve 4 dönüm açık alana sahip.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.