İSKELE YOLU ASFALTLANIYOR
11.08.2011

Fatsa Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri iskele yolunda asfaltlama çalışması başlattı.

Daha önce taş Parke olan yol, iskeleden yük alan ağır tonajlı kamyonlar yüzünden sürekli çöküyor ve kullanılamaz hale geliyordu. Bu yol daha öncede sökülerek yeniden yapılmıştı, fakat yine ağır yük taşıyan kamyonlar bu yolu kullanılamaz hale getirdi.

Başkan Anlayan burada yaptığı açıklamada, artık asfalt şantiyemiz var, burayı söküp, taş parke yerine çift kat asfalt dökelim talimatı verdi. Bugünden itibaren de asfaltlama çalışmaları başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Anlayan, burası İskele yolu olarak geçiyor ama iskelenin yanı sıra Telekom hizmet binası, Öğretmen evi, Denizcilik Meslek Lisesi ve İlçe Jandarma Komutanlığımızda burayı kullanıyor, en önemlisi de Atatürk parkımızın yolunun bir kısmı da bu güzergahta, dolayısı ile çok hareketli bir yol. Bizde buranın yol sorununu kökten çözelim istedik, çift katlı asfalt çalışmamız bu yolun kullanım kalitesini artmış olacak.

Asfaltlama çalışmamız Evkaf Mahallesinde büyük ölçüde tamamlandı, %90´lık alanda asfaltlamayı bu bölgede bitirdik. Şimdi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Ata Caddesi, Pazar yeri mevkii, Garajlar bölgesinde asfaltlamaya başlayacağız, asfalt çalışmamız Ekim, Kasım ayına kadar devam edecek dedi.

İskele yolundaki asfaltlama çalışması gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Projektörler kuruldu ve 1.kat asfalt gece 24.00 de bitti. Bugünde 2. kat asfaltlama yapılarak buradaki çalışma tamamlanmış olacak.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.