İŞ ADAMLARINDAN FATSA HUZUR EVİ’NE DESTEK
11.11.2011Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın inşaatına başlanılan Huzur Evi için destek çağrısına iş adamlarından destek gelmeye başladı. Huzur Evi için ilk bağışı iş adamlarından Fatsalı olup İstanbul’da yaşayan iş adamı Mustafa İyi yaparken kamu kurumlarından ise 20 bin TL ile Ticaret ve Sanayi Odası yaptı.
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan Huzur Evi için destek vereceklerini açıklayan iş adamlarıyla Çamlık Tesislerinde düzenlenen yemekte bir araya geldi. Başkan Anlayan yemek öncesi yaptığı açıklamada, “Mustafa İyi kardeşimiz Huzur Evi yapıldığında bağış da yapabileceğini söylemişti. Bağış yapabileceklerini söyleyen vatandaşlarımızı ziyaret ederek bağışları kabul ettiğimizi ifade etmek istiyorum. Mustafa İyi kardeşimiz kendisi İstanbul’da olduğu için İstanbul’daki hemşerilerimizi de Huzur Ev’imiz için bizi buluşturarak daha fazla bağış için orada bir toplantı tertip etmişti. Bu bakımdan hem Mustafa İyi’ye hem de destek veren hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Ticaret Odası Başkanı Tayfun Karataş’a da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. “FATSA’YA HİZMETTEN ŞEREF DUYARIZ”
İş adamı Mustafa İyi ise Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’a nazik davetinden dolayı teşekkür ederek, “Biz uzaktan Fatsa Belediyesi’nin projelerini takip ediyoruz. Mesela Kültür Sarayı muhteşem bir eser olmuş. Ticaret Odası Başkanımız İstanbul’daki iş adamlarını tespit etmiş, meselelerle yakından ilgileniyor. Huzur Evi bizim için önemli. İlçemizde önemli bir eksiklik daha gideriliyor. İstanbul’dan da Huzur Evi için ciddi destekler gelecektir. Biz her zaman Fatsa’ya hizmet etmekten şeref duyduk. Huzur Evi hizmete girdiği an Fatsa halkı oranın kıymetini daha iyi bilecektir” diye konuştu. “DOĞRU HİZMETİN ARKASINDAYIZ”
Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş’ da doğru hizmetin her zaman destekçisi olduklarını ifade ederek, “Fatsa’daki bizim gibi kurumların birlikte duruş sergilemesi çok önemlidir. Doğru bir hizmet yapılıyorsa o doğru hizmetin her daim arkasında olmamız gerektiğini düşünüyorum. Biz kurum olarak Huzur Evi için 20 bin TL bağışta bulunduk, devamı da gelecek. Bu yatırıma öncülük eden Belediye Başkanımıza ve değerli ekibine teşekkür ederiz” dedi.

Yemekte son konuşmayı yapan iş adamı Süha Topaloğlu ise Huzur Evi’ni herkesin desteklemesi gereken bir yatırım olduğunu belirterek, “Aileler artık küçüldü. Eskisi gibi geniş sayıda aile yapısı yok. Dolayısıyla herkesin bir yaşlılığı var. Yaşlı ya da kimsesiz insanları rahat ettirmenin bizlerin görevi olduğunu düşünüyorum. Büyükşehirlere gittiğim zaman Huzur Evi Fatsa’da da olmalı dediğim bir yatırımdı” şeklinde konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.