İNCİRİ TOPLADI AMA YİYEMEDİ
24.09.2007


Ak Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa Ramazan ayında Fatsa ilçesine gelerek bir takım incelemelerde bulundu.

Ak Parti Milletvekili Eyüp Fatsa, Fatsa Kaymakamı M. Selman Yurdaer, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen`le beraber köydes programı kapsamında yapılan köy yollarını gezdiler.

Köyleri gezerken özellikle Örencik köyünde Bol incir ağaçlarını gören Vekil Fatsa hemen dallara asılarak incir toplamaya başladı. Ama Sayın Fatsa`yı bir sürpriz bekliyordu. Ramazan olması dolayısıyla topladığı incirleri yiyemeyen Eyüp Fatsa incirlere bakmakla yetindi. Bu köylerde ne kadar çok incir ağacı varmış diyen Fatsa, incir toplarken birden çocukluk günlerime gittim, Köyde incir ağacına çıkar toplarken de yere düşer ve ısırgan otlarının beni yaktığını hiç unutamam dedi. İş yoğunluğu sebebiyle köyüne sıklıkla gidemediğini belirten Fatsa, bugün geçmişe doğru bir yolculuk yaptım. İncirleri topladım ama yiyemedim. Nasipse İftardan sonra yiyeceğiz açıklamasını yaptı.

Daha sonra Fatsa Belediyesinin düzenlediği iftar yemeğine katılan Fatsa, inciri tam unutmuşken, Ak Parti Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz gelen meyve tabağında incir olmayınca garsona bu meyve tabağının içinde incir yok. Mevsim incir mevsimi ama incir koymamışsınız dedi. Daha sonra topladığı incir aklına gelen Eyüp Fatsa, Ayhan Yılmaz`a Sayın Yılmaz benim arabanın bagajı incir dolu ama bedava olmaz diye espri yaptı. Yine vekilin topladığı inciri yemek vekili nasip oldu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.