İLK ASFALT EVKAF MAHALLESİNDE DÖKÜLDÜ
20.08.2010
Fatsa Belediyesi, geçen hafta açılışını gerçekleştirdiği asfalt plentin`de bu haftadan itibaren sıcak asfalt üretmeye başladı.

Belediye sıcak asfalt uygulamasına Evkaf Mahallesinden start verdi. Belediye ilk asfaltlı yolu Evkaf da yapmış oldu. Asfalt dökülen yolda Ak parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Ak parti İlçe Başkanı Fatih Sözen incelemelerde bulundular. Vekil Fatsa ve Başkan Anlayan İş makinesinin üzerine de çıkarak uygulamalı asfalt dökümü yaptılar.

Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada, tüm hemşerilerimizle beraber Asfalt Şantiyemizin resmi açılışını geçtiğimiz hafta yapmıştık. Artık bugünden itibaren Fatsa İlçesi asfaltlı yollarla tanışacaktır. Bundan sonra imar geçmiş tüm yollarımızda bu çalışmayı gerçekleştireceğiz. İlk olarak Evkaf Mahallesinde bu çalışmaya başladıklarını belirten Başkan Anlayan, bu yıl sonuna kadar 100 bin m³ asfalt dökmeyi hedefliyoruz dedi.

Başkan Anlayan ayrıca, Karadeniz`de İlçeler arasında Asfalt Şantiyesi olan tek Belediye olma unvanınıda almış olduk. Bu ilki de yaşamanın ayrıca gururunu yaşıyoruz dediler. Vatandaşlarımız biraz sabırlı olsun artık Asfalt Şantiyemiz hizmette tüm Mahallerimizde imar geçen yollarda bu çalışmalar sürecektir dediler.

Ak parti ilçe Başkanı Fatih Sözen`de yaptığı açıklamada, ben Evkaf Mahallesinin eski halini çok iyi biliyorum. Burası sanki Fatsa dışında terk edilmiş bir bölge gibiydi, Evkaf Mahallesi hizmete susamıştı. Ben bizim dönemimizde ve bizim Başkanımız tarafından bu çalışmaların yapılmasının ayrıca sevincini yaşıyorum. Evkaf Mahallemizin en büyük sorunlarından biri yol sorunu idi. Artık bu sorunda ortadan kalkmış oldu. Ben bir kez daha Asfalt Şantiyesinin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum dediler.

Fen İşlerinden sorumlu Başkan yardımcısı Muharrem Aktepe`de yaptığı açıklamada, Fatsa`da bize gelen en büyük sorunların başında yol sorunu geliyordu. Asfalt Şantiyesi bu sorunumuz da bize derin bir nefes aldırdı. Bu yıl 100 bin m³ Asfaltı değişik Mahallerimizde uygulayacağız. Artık Fatsa`da; yol sorun olarak çok konuşulmayacaktır. Evkafa Mahallemize bu Asfalt yol çalışmamız hayırlı olsun dediler.

Ak parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa`da yaptığı açıklamada, ben bir kez daha Fatsa Belediyemizi Başkan ve ekibini tebrik ediyorum. Bu çalışma takdire şayan bir çalışmadır dedi. Bugün sözün eyleme döndüğü gündür. Az önce asfalt döktük ve üzerinde yürüdük, Fatsa Belediyesi resmen asfalt yol yapmaya başlamıştır. Buda sevindirici bir haberdir, buradaki vatandaşlarla sohbet ettim hepsi çok mutlu artık yol sorunları kalmadı bu çalışma şimdi Evkaf Mahallesinde başladı ve tüm Fatsa`da devam edecek artık hizmet vatandaşın ayağına gidiyor. Bunu burada görüyor ve yaşıyoruz, yine Evkaf Mahallesinde Hastane yolu bizim Başkanımız tarafından yapılmıştır. Bu yolda Fatsa`nın en önemli ve geniş yollarındandır. Bunun yanı sıra Evkafa Mahallesinde olduğumuz için 2 konuyu da burada paylaşmak istiyorum. Evkaf Mahallemizde 500 kişilik 250 kız 250 erkek yüksek öğrenim yurdu yapacağız, bunun yanı sıra, çöpü buradan kaldırıp 300 yataklı yeni modern bir Devlet Hastanemizi yine Evkaf`da hayata geçireceğiz, Evkaf büyüyor ve hızla gelişiyor. Bu 2 büyük hizmet de ayrıca Evkafın gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır dediler. Daha sonra ilk asfalt dökümü yapıldığı için kurban kesildi ve dualar okundu. Biz bir kez daha Asfalt Şantiyesinin Fatsa`ya hayırlı olmasını diliyoruz.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.