İLÇEMİZ TURİZMİNİ GELİŞTİRECEĞİZ
16.04.2019

Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar ‘15-22 Nisan Turizm Haftası’ etkinlikleri kapsamında Şehit İbrahim Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı. Programda 500 kişiye yöremizin düğün yemeği olarak bilinen keşkek ve pancar çorbası ikramı yapıldı.
Düzenlenen program sonrası açıklama yapan Okul Müdürü Yılmaz Özcan, “Bacasız sanayi olarak kabullendiğimiz turizm, yaşlı dünyamızın taze çiçeğidir. Hepimizin gayet iyi bildiği gibi ülkemizin zenginleşmesi, tanıtılması, devletimizin güçlenmesi, insanımızın refah içinde mutlu bir şekilde yaşayabilmesi için turizm çok büyük bir öneme sahiptir. Geçen yıllarda olduğu gibi bugünde etkinliğimiz kapsamında yöremizin meşhur pancar çorbasını ve keşkeğini katılımcılara ikram ettik. 500 kişilik ikramımız gerçekleşti” dedi.

Okulda yapılan etkinliğe Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, Fatsa İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halil Bekyürek, SYDV Müdürü Nevzat Aydın, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, daire ve kurum amirleri katıldı.

“TURİZM ADINA NE GEREKİYORSA YAPACAĞZI”
Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’da yaptığı açıklama turizmin önemli bir konu olduğunu ifade ederek, “İlçemizin turizm anlamında kalkınmasını artırmak adına ne gerekiyorsa yapacağız. Bu anlamda yöremize turist çekmek amacıyla Fener Ada’ya Kız Kulesi projemiz ve Gaga Gölümüzün çevresinin güzelleştirilmesi gibi önemli çalışmalarımız olacak.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.