İFTAR ÇADIRINDAN İFTAR SOFRASINA
19.07.2011


Fatsa Belediyesi ve Oruç Derneği tarafından geçtiğimiz yıllarda açılan İftar Çadırı bu sene yerini İftar Sofrasına bırakıyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; Bu yıl Ramazan ayında bir değişiklik yaptık, İftar Çadırı yerine İftar Sofrası kuruyoruz dediler. Anlayan, bu yılki Ramazan yemeğimizi Kültür Sarayımızın çok amaçlı salonunda vereceğiz dediler. Anlayan, Umut Derneğimizle ortaklaşa olarak bu yıl bir değişiklik yaptık daha modern daha ferah ve geniş temiz bir mekanda hizmet verelim istedik. Daha öncede belirttiğimiz gibi Kültür Sarayımızdan herkes yararlanacak dedik.

Kültür Sarayımız içersinde Kafeterya, Sergi Salonu, Gösteri Salonu, çok amaçlı salonumuz hizmet veriyordu. Ramazan ayında, düğün, nişan ve sünnet merasimi yapılmayacağından bizlerde çok amaçlı salonumuzu Ramazan ayı boyunca İftar Sofrasına tahsis ettik.

Daha önceki yıllarda Çadırdan yararlanan her vatandaşımız buradan da istifade edecekler, Ramazan ayında artık İftar Soframızla Kültür Sarayımızda hizmet vereceğiz, ayrıca bizlere yemeğin verilmesinde yardımcı olan hayırsever vatandaşlara ve Umut Derneğimize bir kez daha teşekküre diyorum açıklamasında bulundular.

Soframızda ilk etapta 500 kişi rahatlıkla İftar açabilecek, ayrıca talep arttığı takdirde fuaye alanımıza da masa atarak bu sayıyı 600-700 kişiye kadar çıkarta biliriz ben şimdiden tüm hemşerilerimize hayırlı ramazanlar diliyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.