HUZUREVİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
22.03.2011Fatsa Belediyesi, bu yıl içinde kendi imkanları ile temelini atmayı ve inşa etmeyi planladığı Huzurevi’ni Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü emrine tahsis etmek üzere protokol imzaladı.
Ordu Huzurevi’nde gerçekleştirilen protokol törenine Ordu Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, AK Parti Ordu İl Başkanı Hüseyin Akyol, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Yaşar katıldı.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı konuşmada, Kumru-Korgan yolu üzerinde 4 bin metrekare arazi üzerinde yapmayı planladıkları huzurevini adeta 5 yıldızlı otel gibi tüm konfor zenginliği ile inşa ederek Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne tahsis edeceklerini belirtti. Böyle bir hizmeti Ordu’ya kazandıracak olmaktan mutlu olduklarını belirten Başkan Anlayan, “İnşaatı iki yıl gibi bir zamanda bitirerek yaşlı büyüklerimizin hizmetine sunacağız” dedi.
AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa da bugün huzurevinde kalan büyüklerin geçmişte devlete gençliğini, emeğini ve ömrünü verdiğini hatırlatarak, “Bugün de devlet sizin en iyi şartlarda bakımını üsteliyor. Belediyeler sadece yol ve kaldırım yapan kurumlar değildir. Sosyal hizmetler alanında da hizmet yapabilmelidirler. Fatsa Belediyesi’nin hazırladığı bu proje Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü tarafından örnek proje kabul edildi. Bu projeyi hazırlayan ve uygulamaya koyanları tebrik ediyorum” diye konuştu.
Ordu Valisi Orhan Düzgün de Fatsa Belediyesi’nin huzurevi projesini takdirle karşıladığını belirterek, diğer belediyelerin de bu tür sosyal hizmetler alanında proje geliştirmesini istedi.

Konuşmaların ardından protokol Ordu Valisi Orhan Düzgün, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Yaşar arasında imzalandı.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.