HUZUREVİ İNŞAATINDA İLK KAZI BAŞLADI
18.07.2011
Fatsa Belediyesi daha önce kamuoyuna duyurduğu ve ihale sözleşmesini imzaladığı huzurevi projesinde, kazı çalışmalarına bu hafta başladı. İlk kazının yapıldığı gün çalışmaları yerimde inceleyen Başkan Anlayan´a, Ak parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen eşlik etti.

Proje hakkında ilk açıklamayı yapan Ak parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, bu projenin gündeme gelmesinde ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, bu tip projeler herkesin ihtiyacı olduğu projelerdir dedi. Sözen ayrıca, çok farkı gördüğüm ve önemsediğim bir proje bu bir sevap ve hayır projesidir, Fatsa´lılar bu projeye sahip çıksınlar çünkü Fatsa´ya yakışır bir proje olmuş ben şimdiden bu projenin tüm bölgemize hayırlı olmasını diliyorum dediler.
Başkan Anlayan´da yaptığı açıklamada, söz verdiğimiz her projeyi hayata geçiriyoruz. Daha öncede Huzurevi projemizin yapılacağını kamuoyuna duyurmuştuk. Huzur evimizi yapıp işletmesini Ordu İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne devredeceğiz. Yapım süresi olarak 24 aylık bir süre koyduk. İnşallah bu projemizi yine Fatsa halkımızın desteğiyle hayata geçireceğiz.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Kumru-Korgan yolu üzerinde 4500² arazi üzerinde yapmayı planladıkları Huzurevini adeta 5 yıldızlı otel gibi tüm konfor zenginliği ile inşa edileceğini ve içersinde 60 kişilik tek ve çift kişilik odalarla beraber, Atölyeler, Kafeterya gibi 40 ayrı mekanda olacak dedi.

Anlayan buranın yapımına daha öncede duyurduğumuz gibi hayırsever vatandaşlardan destek de alacağız. Huzurevi içersindeki mekanlara bu hayırseverlerin adını vereceğiz dereken, bu konuda çok talepler aldık, gelen hayır taleplerini değerlendireceğiz, ama ne olursa olsun, biz kendi imkanlarımızla da burayı hayata geçireceğiz. Toplam ihale bedelimiz K.D.V dahil 1 Trilyon 988 Milyar Lira. Burada Oda tefrişat ve yapımı için 25 Milyar, Büyük salonlarımız içinde 50 Milyarlık yardımlar alacağız. Huzurevinde bizimde bir odamız olsun, Adımız yaşasın diyen tüm hemşerilerimizi bizimle irtibata geçmelerini duyuruyoruz dedi.

Ayrıca proje ilgili Bakanlık tarafından çok beğenildi diyen Anlayan. Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü bizim projemizi, Türkiye´nin değişik bölgelerinde yapmaya karar verdi. Buda ayrıca bizim proje olarak çok hassas çalıştığımızın bir göstergesidir. Buda bizi ayrıca mutlu etmiştir dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.