HUZUREVİ İNŞAATINDA İLK BETON DÖKÜLDÜ
08.09.2011


Fatsa Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde kazı çalışmalarının tamamlandığı Huzurevi inşaatında ilk beton dökümü gerçekleştirildi. Bodrum katın zemin betonu bu hafta dökülüyor. Böylece Huzurevinin de ilk betonu dökülmüş oldu.

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Anlayan, gördüğünüz gibi ilk beton dökülüyor inşaatımız artık filende başlamıştır dedi. Başkan Anlayan yaptığı açıklamada, söz verdiğimiz her projeyi hayata geçiriyoruz. Daha öncede Huzurevi projemizin yapılacağını kamuoyuna duyurmuştuk. Huzur evimizi yapıp işletmesini Ordu İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne devredeceğiz. Yapım süresi olarak 24 aylık bir süre koyduk. İnşallah bu projemizi yine Fatsa halkımızın desteğiyle hayata geçireceğiz.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Kumru-Korgan yolu üzerinde 4500 m² arazi üzerinde yapmayı planladıkları huzurevini adeta 5 yıldızlı otel gibi tüm konfor zenginliği ile inşa edileceğini ve içersinde 60 kişilik tek ve çift kişilik odalarla beraber, Hobi Atölyeleri, Kafeterya gibi 40 ayrı mekânda olacak dedi.

Anlayan buranın yapımına daha öncede duyurduğumuz gibi hayırsever vatandaşlardan destek de alacağız. Huzurevi içersindeki mekânlara bu hayırseverlerin adını vereceğiz dereken, bu konuda çok talepler aldık, gelen hayır taleplerini değerlendireceğiz, ama ne olursa olsun, biz kendi imkânlarımızla da burayı hayata geçireceğiz. Toplam ihale bedelimiz K.D.V. dahil 1 Trilyon 988 Milyar Lira. Burada Oda tefrişat ve yapımı için 25 Milyar, Büyük salonlarımız içinde 50 Milyarlık yardımlar alacağız. Huzurevinde bizimde bir odamız olsun, Adımız yaşasın diyen tüm hemşerilerimizi bizimle irtibata geçmelerini duyuruyoruz dedi.

Ayrıca proje ilgili Bakanlık tarafından çok beğenildi diyen Anlayan, Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü bizim projemizi, Türkiye’nin değişik bölgelerinde yapmaya karar verdi. Buda ayrıca bizim proje olarak çok hassas çalıştığımızın bir göstergesidir. Buda bizi ayrıca mutlu etmiştir dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.