HUZUREVİ İNŞAATINDA A BLOĞUN TEMEL KAZISINA BAŞLANILDI
22.02.2012

Fatsa Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda kazı çalışmalarının tamamlandığı Huzurevi inşaatında B Bloğun Bodrum tabliye kalıp ve demir çalışmaları sürerken, bugünde A Bloğunun temel kazısı çalışmalarına başlanıldı.

“Söz verdiğimiz her projeyi hayata geçiriyoruz”
Başkan Anlayan yaptığı açıklamada, “Daha önce Huzurevi projemizin yapılacağını kamuoyuna duyurmuştuk. Huzur evimizi yapıp işletmesini Ordu İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü devredeceğiz. Yapım süresi olarak 24 aylık bir süre koyduk. İnşallah bu projemizi yine Fatsa halkımızın desteğiyle hayata geçireceğiz. Söz verdiğimiz her projeyi hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

“Huzurevi 5 yıldızlı otel gibi olacak”
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Kumru-Korgan yolu üzerinde 4500 metrekare arazi üzerinde yapmayı planladıkları huzurevini adeta 5 yıldızlı otel gibi tüm konfor zenginliği ile inşa edileceğini söyledi ve içerisinde 60 kişilik tek ve çift kişilik odalarla beraber, Hobi Atölyeleri, Kafeterya gibi 40 ayrı mekân olacağını belirtti.

“Huzurevinde bizimde bir odamız olsun, adımız yaşasın diyen tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz”
Anlayan; “Bu projenin yapımı için daha öncede duyurduğumuz gibi hayırsever vatandaşlardan destek alacağız ve Huzurevinin içerisinde ki mekânlara bu hayırseverlerin adını vereceğiz” derken, özellikle bu konuda çok talepler aldıklarını söyledi. Anlayan daha sonra; “Gelen hayır taleplerini değerlendireceğiz ama yardım hiç gelmeyecek dahi olsa ne olursa olsun kendi imkânlarımızı kullanarak burayı hayata geçireceğiz. Toplam ihale bedelimiz KDV dâhil 1 Trilyon 988 bin TL. Burada Oda tefrişat ve yapımı için 25 bin TL, büyük salonlarımız içinde 50 bin TL kadar yardımlar alacağız. Huzurevinde bizimde bir odamız olsun, adımız yaşasın diyen tüm hemşerilerimiz bizimle irtibata geçebilirler” dedi.

“Proje olarak çok hassas çalıştığımızın bir göstergesidir”
Projenin bakanlık tarafından çok beğenildiğini söyleyen Anlayan, “Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü bizim projemizi, Türkiye’nin değişik bölgelerinde yapmaya karar verdi. Buda ayrıca bizim proje olarak çok hassas çalıştığımızın bir göstergesidir. Bizi ayrıca mutlu etmiştir” dedi.

Anlayan ayrıca, “Huzurevine yardımlarımız başlamış ve birçok hayırseverlerimizden de destekler almaya başladık, inşallah yardımlarla birlikte çalışmalarımız daha da hız kanacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Haberin Görselleri

br /

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.