HUZUREVİ İNŞAATINDA A BLOĞUN TEMEL KAZISINA BAŞLANILDI
23.02.2012

Fatsa Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda kazı çalışmalarının tamamlandığı Huzurevi inşaatında B Bloğun bodrum katının çalışmaları sürerken, bugünde A Bloğunun temel kazısı çalışmalarına başlanıldı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada Huzurevinin kaba inşaatının bu sene bitirileceğinin müjdesini verdi. Anlayan daha sonra; “Daha önce Huzurevi inşaatımızın başlandığını kamuyu ile paylaşmıştık. Şu anda da bodrum katı bitim aşamasına geldi. Huzurevi inşaatımızın taban alanı 1150 mt2 den oluşuyor ve 3 katlı bir inşaat olacak. Bu 1150 mt2in 550 mt2si bodrum olacak geri kalanında ise bodrum olmayacak. Daha önce bodrumlu bölümün inşaatına başlamıştık ve şu anda bodrum katının perdeleri bitti. Üstünün kalıbı çakılıyor. İnşallah 15 gün içerinde beton dökülerek bodrum katını tamamen bitirmiş olacağız. Tabii sırada ikinci etabı yani bodrum olmayacak bölümü var. Şimdi bir tarafın bodrum kısmı bitme aşamasına geldiği için diğer bölümün temel kazısını yapıyoruz. Dolayısıyla iki bölümün inşaatını hızla devam ettiriyoruz. Hava şartlarından dolayı inşaatımız biraz yavaş ilerledi ama bundan sonra her hava iyiliğini değerlendireceğiz ve yaz aylarında inşaatımız daha da hızlanacak. Bu sene kaba inşaatın bittiğini bütün vatandaşlarımız inşallah görecekler. Hedefimiz 2013’e burayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne devredecek şekilde bitirme aşamasına getirmek” diye konuştu.

Huzurevi için yardım yapan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Anlayan daha fazla destek beklediklerini söyledi. Anlayan, “Bu projeyi biz Fatsa Belediyesi olarak yapıyoruz ama işletmeciliğini Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüze yaptıracağız. Burada özellikle kimsesiz bakıma muhtaç yaşlılarımız kalacak. Belediye olarak hizmet ve yatırım yapıyoruz ama burada bir hayır işini unutmamak gerek. O sebeple bu hayra ortak olmak isteyen vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Bağış yapan vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda isimlerini içeride ki mekânlara verebileceğiz. O sebeple ben bu zamana kadar bize destek veren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Zaman içerisinde bunları kamuoyu ile paylaşacağız. Şu ana kadar elbette ki beklediğimiz karşılığı tam alamamış olmakla beraber belli bir sayıda hayırsever vatandaşlarımızın destek verdiğini söylemek istiyorum. Ama biliyoruz ki bu inşaat için vatandaşlarımızın desteği yetmeyecek. Biz kendi imkânlarımız ile bunu tamamlayacağız. Çünkü ihale bedelimiz 1 trilyon 970 milyar. Bu sebeple tüm odalara vereceğimiz isimler karşılığında alacağımız yardım ile en fazla 1 trilyonu karşılayabiliriz. Kaldı ki o sayıya ulaşmakta biraz zor gözüküyor. Her şekilde biz buranın bütçesini kendi bütçemizden karşılayarak yapacağız. Ben yine de o vatandaşlara çok teşekkür ediyorum. Allah yardımlarını hayırlarını kabul etsin. İnşallah onların desteğiyle burayı el birliği ile bitireceğiz. Tabi ki yardım yapacak vatandaşlarımızı bir defa davet ediyoruz. Huzurevi inşaatı devam ediyor” dedi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.