HUZUREVİ İNŞAATINDA 2. KATIN BETONU ATILDI
10.09.2012

Fatsa Belediyesi tarafından taahhüt edilen tüm projeler tek tek hayata geçiyor.Huzurevi inşaatında 2. katın betonu bu hafta dökülüyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada; Huzurevinin kaba inşaatının bu sene bitirileceğinin müjdesini verdi. Anlayan daha sonra; “Daha önce Huzurevi inşaatımızın başlandığını kamuyu ile paylaşmıştık. Şu anda da bodrum katı ve 1. kat kaba inşaatı bitti. Huzurevi inşaatımızın taban alanı 1150 m2den oluşuyor ve 3 katlı bir inşaat olacak. Bu sene kaba inşaatın bittiğini bütün vatandaşlarımız inşallah görecekler. Hedefimiz 2013’e burayı Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne devredecek şekilde bitirme aşamasına getirmek” diye konuştu.

Bina yükseldikçe manzarada güzelleşiyor. Huzurevinden Elekçi Irmağı ve sandal sefası projesi kuşbakışı izleniyor. Buradan manzara görülmeye değer.

Huzurevi için yardım yapan vatandaşlara teşekkür eden Başkan Anlayan daha fazla destek beklediklerini söyledi. Anlayan, “Bu projeyi biz Fatsa Belediyesi olarak yapıyoruz ama işletmeciliğini Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüze yaptıracağız. Burada özellikle kimsesiz bakıma muhtaç yaşlılarımız kalacak.

Belediye olarak hizmet ve yatırım yapıyoruz ama burada bir hayır işini unutmamak gerek. O sebeple bu hayra ortak olmak isteyen vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Bağış yapan vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda isimlerini içeride ki mekânlara verebileceğiz. O sebeple ben bu zamana kadar bize destek veren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Zaman içerisinde bunları kamuoyu ile paylaşacağız. Şu ana kadar elbette ki beklediğimiz karşılığı tam alamamış olmakla beraber belli bir sayıda hayırsever vatandaşlarımızın destek verdiğini söylemek istiyorum. Ama biliyoruz ki bu inşaat için vatandaşlarımızın desteği yetmeyecek. Biz kendi imkânlarımız ile bunu tamamlayacağız. Çünkü ihale bedelimiz 1 trilyon 970 milyar. Bu sebeple tüm odalara vereceğimiz isimler karşılığında alacağımız yardım ile en fazla 1 trilyonu karşılayabiliriz. Kaldı ki o sayıya ulaşmakta biraz zor gözüküyor. Her şekilde biz buranın bütçesini kendi bütçemizden karşılayarak yapacağız. Ben yine de o vatandaşlara çok teşekkür ediyorum. Allah yardımlarını hayırlarını kabul etsin. İnşallah onların desteğiyle burayı el birliği ile bitireceğiz. Tabi ki yardım yapacak vatandaşlarımızı bir defa davet ediyoruz. Huzurevi inşaatı devam ediyor” dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.