HUZUREVİ İNŞAATI TEMEL BETONU DÖKÜLÜYOR
06.10.2011Fatsa Belediyesi tarafından yapımına başlanılan Huzurevi inşaatında çalışmalar devam ediyor.

Başkan Anlayan, Huzurevi inşaatımız devam ediyor, sevdiklerinin ismini burada yaşatmak isteyenler, Huzurevinde bizimde bir mekanımız olsun diyen Hayır severlere seslenerek, Fatsa´da bir ilk olarak yapılan ve bir çok İlçede de bulunmayan Huzurevimizi hayata geçiriyoruz. Yardımda bulunmak isteyen ve Fatsa içersinde yaşayan ya da Fatsa dışında diğer İllerimizde bulunana Fatsalı işadamlarımız bu konuda bizimle irtibata geçebilir dedi.

Başkan Anlayan yaptığı açıklamada, söz verdiğimiz her projeyi hayata geçiriyoruz. Huzurevi projemizde bodrum katın temel demirlerini bağlamıştık, bugünde temel betonunu döküyoruz dedi. Anlayan Kış gelmeden Bodrum kattan çıkmayı hedefliyoruz, çalışmalarımızda bu yönde hızla devam ediyor. İnşallah kışa girmeden Zemin kata çıkacağız dedi.

Huzurevimizi yapıp işletmesini Ordu İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne devredeceğiz. Yapım süresi olarak 24 aylık bir süre koyduk. İnşallah bu projemizi yine Fatsa halkımızın desteğiyle hayata geçireceğiz. Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Kumru-Korgan yolu üzerinde 4500 m² arazi üzerinde yapmayı planladıkları Huzurevini adeta 5 yıldızlı otel gibi tüm konfor zenginliği ile inşa edileceğini ve içersinde 60 kişilik tek ve çift kişilik odalarla beraber, Hobi Atölyeleri, Kafeterya gibi 40 ayrı mekanda olacak dedi.

Anlayan buranın yapımına daha öncede duyurduğumuz gibi hayırsever vatandaşlardan destek de alacağız, Huzurevi içersindeki mekanlara bu hayırseverlerin adını vereceğiz dereken, bu konuda çok talepler aldık, Binanın yapıldığını gören hayırsever vatandaşlardan da yardımlar gelmeye başladı, Belediye meclisimizden karar alarak, Huzurevi için Bankada resmi olarak hesap açtık, inşallah bu yardımlarında desteğiyle projemiz hızla devam edecek dedi. Gelen hayır taleplerini değerlendireceğiz, ama ne olursa olsun, biz kendi imkanlarımızla da burayı hayata geçireceğiz. Toplam ihale bedelimiz (K.D.V.) dahil 1 Trilyon 988 Milyar Lira. Burada Oda tefrişat ve yapımı için 25 Milyar, Büyük salonlarımız içinde 50 Milyarlık yardımlar alacağız. Huzurevinde bizimde bir odamız olsun, Adımız yaşasın diyen tüm hemşerilerimizi bizimle irtibata geçmelerini duyuruyoruz dedi.

Ayrıca proje ilgili Bakanlık tarafından çok beğenildi diyen Anlayan, Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü bizim projemizi, Türkiye’nin değişik bölgelerinde yapmaya karar verdi. Buda ayrıca bizim proje olarak çok hassas çalıştığımızın bir göstergesidir. Buda bizi ayrıca mutlu etmiştir dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.