HUZUREVİ İHALESİ 22 NİSAN DA
30.03.2011Fatsa Belediyesi vaat ettiği projeleri tek tek hayata geçiriyor. Huzur evi projesi bu yaz start alıyor. Huzur evinin yapım ihalesi 22 Nisan olarak açıklandı.

Huzurevi projesi hakkında değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada, Huzurevi`nin proje çalışmasını başlattık ve tamamladık. 60 kişilik olarak yapılacak olan Huzurevimizde odalar tek kişilik en fazla ise iki kişilik olacak. Ayrıca her oda ayrı lavabo ve tuvalet bulunacak. Projemiz son şeklini aldı, sadece otel gibi değil, yaşlılarımızın ve bakıma muhtaç olan kişilerin huzur içersinde yaşaya bileceği sosyal alanları bol olan bir proje oldu.

60 Kişilik sayıyı İl sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz bizlere önerdi. Projemiz çok yüksek katlı değil zemin kat ve üzeri 2 kat olarak yapıldı. Zemin katta, Her türlü aktivitelerin yapılacağı alanlar, sohbet salonu ve okuma salonu, İdari bölüm, doktor ve hemşirelerin bulanacağı kısım, en önemlisi de el becerileri olanlar için güzel bir atölye olacak.

Diğer 2 katta ise odalar bulunacak. Daha öncede söylediğimiz gibi odalar, tek kişilik en fazla ise 2 kişilik olarak yapıldı. Her odanın ayrı ayrı tuvalet ve lavabosu da olacak. Önünde bahçesi çok geniş ve topraklı kısımları bol olan, oturma alanları geniş bulunan güzel bir bahçesi olacak.

Huzur evi projemiz hazır 22 Nisan ihalesine çıkıp temelini siz değerli hemşerilerimizle birlikte atacağız. Biz bir çok projemizi Belediye olarak kendimiz yaptık, bazı projelerimizde de Hükümetimizden ve Bölge milletvekillerimizden destekler aldık. Ama projemiz sosyal bir proje, bizim Belediye olarak bu projeyi yapacak gücümüzde mevcut. Ama projemiz sosyal bir proje olduğu için, Bazı vatandaşlarımızdan ve oda, derneklerimizden, özellikle Fatsa dışında yaşayan hemşerilerimizden bu proje destek olmak istediklerini gördük. Onun için bu projemizde bir değişik yaptık. Huzurevinde benimde bir odam olsun diyen vatandaşlarımızın yardımlarını kabul edeceğiz. Onların yaptıkları yardımlardan sonra her odaya yardım yapanların isimlerini yazacağız ve onların isimlerini onlar ölmüş olsa bile bu proje içersinde yaşatmış olacağız.

Bu projemizi kısa sürede hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Huzur evi projemiz Fatsa halkımızın el birliğiyle kısa sürede hayata geçecektir. Yardım konusunda detaylı bilgiyi temel attıktan sonra projemiz hayata geçtiğinde tekrar duyuracağız. Bu projenin ardından kimsesiz çocuklar için sevgi evi projemize start vereceğiz. Ben bir kez daha 22 Nisan da ihalesine çıkacağımız Huzurevi projemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum dediler.

Fatsa Belediyesi Huzur evi inşaatının belirli bir kısmını tamamladıktan sonra, Ordu İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne devredecek, bu konuda da geçtiğimiz günlerde Ordu ilinde Vali Orhan Düzgün`ün de katıldığı Protokol imza töreni gerçekleştirilmişti.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.