HUZUREVİ İHALE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
18.05.2011


Fatsa Belediyesi, bu yıl içinde kendi imkanları ile temelini atmayı ve inşa etmeyi planladığı Huzurevi’nin ihale sözleşmesini imzaladı. İmza törenine Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve İhaleyi alan firma Yapım inşaat Ortaklarından Yekcan Karabayrak katıldı.

Başkanlık makamında yapılan imza töreninde kısa bir açıklamada bulunan Başkan Anlayan, söz verdiğimiz her projeyi hayata geçiriyoruz. Daha öncede huzurevi projemizin yapılacağını kamuoyuna duyurmuştuk. Huzur evimizi yapıp işletmesini Ordu İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü devredeceğiz. Yapım süresi olarak 20 aylık bir süre koyduk. İnşallah bu projemizi yine Fatsa halkımızın desteğiyle hayata geçireceğiz.

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada, Kumru-Korgan yolu üzerinde 4500 metrekare arazi üzerinde yapmayı planladıkları huzurevini adeta 5 yıldızlı otel gibi tüm konfor zenginliği ile inşa edileceğini ve içersinde 60 kişilik tek ve çift kişilik odalarla beraber, Atölyeler, Kafeterya gibi 40 ayrı mekanda olacak dedi.

Anlayan buranın yapımına daha öncede duyurduğumuz gibi hayırsever vatandaşlardan destek de alacağız, Huzurevi içersindeki mekanlara bu hayırseverlerin adını vereceğiz dereken, bu konuda çok talepler aldık, gelen hayır taleplerini değerlendireceğiz, ama ne olursa olsun, biz kendi imkanlarımızla da burayı hayata geçireceğiz. Toplam ihale bedelimiz kdv dahil 1 Trilyon 988 Milyar Lira. Ayrıca buraya ilk yardımı da Yekcan-Serkan Karabayrak kardeşler yaptılar. Onlarda buradaki büyük bir salona Babaları çok sevdiğimiz ayrıca meslektaşımda olan Merhum ağabeyimiz İnşaat Mühendisi Mevlüt Karabayrak´ın adını verecekler. Bundan dolayı da Karabayrak kardeşlere çok teşekkür ediyorum. Burada Oda tefrişat ve yapımı için 25 Milyar, Büyük salonlarımız içinde 50 Milyarlık yardımlar alacağız. Huzurevinde bizimde bir odamız olsun, Adımız yaşasın diyen tüm hemşerilerimizi bizimle irtibata geçmelerini duyuruyoruz dedi.

İhaleyi alan Yapım inşaat ortaklarından Yekcan Karabayrak imza sonrası yaptığı açıklamada Belediyemizle daha önce bir çok çalışma yaptık, ama bu çok özel ve güzle bir proje Fatsa huzurevini yapmak bizlere nasip oldu. Bizde kardeşimle beraber düşünerek Babamızın adının da bu güzel projede yer almasını istedik. İlk yardımı da biz yapmış olduk, bundan dolayı sayın Başkanımız Hüseyin Anlayan´a çok teşekkür ediyor, ve Fatsalı hayır severleri de bu proje destek vermelerini diliyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.