HUZUREVİ HAYATA GEÇİYOR
03.05.2010


Fatsa Belediyesinin seçim döneminde vaat ettiği Huzur evi projesi bu yaz Start alıyor.

Huzurevi projesi hakkında değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan yaptığı açıklamada, 2010 yılı Belediyemiz olarak yatırım yılı olacaktır. Daha önce başlattığımız projelerin hızlanması ve vaat ettiğimiz projelerinde hayata geçmesi için yoğun bir şekilde çalışacağız. Huzurevinin proje çalışmasına başladık. 50 kişilik olarak yapılacak olan Huzurevimizde odalar tek kişilik en fazla ise iki kişilik olacak. Ayrıca her oda ayrı lavabo ve tuvalet bulunacak. Projemiz son şeklini aldı, sadece otel gibi değil, yaşlılarımızın ve bakıma muhtaç olan kişilerin huzur içersinde yaşaya bileceği sosyal alanları bol olan bir proje oldu.

50 Kişilik sayıyı İl sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz bizlere önerdi. Projemiz çok yüksek katlı değil zemin kat ve üzeri 2 kat olarak yapıldı. Zemin katta, her türlü aktivitelerin yapılacağı alanlar, sohbet salonu ve okuma salonu, idari bölüm, doktor ve hemşirelerin bulanacağı kısım, en önemlisi de el becerileri olanlar için güzel bir atölye olacak. Diğer 2 katta ise odalar bulunacak. Daha öncede söylediğimiz gibi odalar, tek kişilik en fazla ise 2 kişilik olarak yapıldı. Her odanın ayrı ayrı tuvalet ve lavabosu da olacak. Önünde bahçesi çok geniş ve topraklı kısımları bol olan, oturma alanları geniş bulunan güzel bir bahçesi olacak. Huzur evi projemiz hazır bu yaz ihalesine çıkıp temelini siz değerli hemşerilerimizle birlikte atacağız.

Biz birçok projemizi Belediye olarak kendimiz yaptık, bazı projelerimizde de Hükümetimizden ve Bölge Milletvekillerimizden destekler aldık. Ama projemiz sosyal bir proje, bizim Belediye olarak bu projeyi yapacak gücümüzde mevcut. Ama projemiz sosyal bir proje olduğu için, Bazı vatandaşlarımızdan ve oda, derneklerimizden, özellikle Fatsa dışında yaşayan hemşerilerimizden bu proje destek olmak istediklerini gördük. Onun için bu projemizde bir değişik yaptık. Huzurevinde benimde bir odam olsun diyen vatandaşlarımızın yardımlarını kabul edeceğiz. Onların yaptıkları yardımlardan sonra her odaya yardım yapanların isimlerini yazacağız ve onların isimlerini onlar ölmüş olsa bile bu proje içersinde yaşatmış olacağız. Bu projemizi kısa sürede hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Huzur evi projemiz Fatsa halkımızın el birliğiyle kısa sürede hayata geçecektir. Yardım konusunda detaylı bilgiyi temel attıktan sonra projemiz hayata geçtiğinde tekrar duyuracağız. Bu projenin ardından kimsesiz çocuklar için sevgi evi projemize Start vereceğiz. Ben bir kez daha Huzurevi projemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum dediler.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.