HİZMETLER ÖNCELİK SIRASINA GÖRE PLANLI BİR ŞEKİLDE YAPILACAK
16.04.2014

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan 30 Mart yerel seçimleri sonrası teşekkür amaçlı ilk mahalle ziyaretini Kulak mahallesine gerçekleştirdi.

Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’a Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen, Belediye Başkan Yardımcılarımız Muharrem Aktepe, İbrahim Eroğlu ve belediye meclis üyeleri de eşlik ettiler. Kulak mahallesi Başkan Anlayan ve ekibini çiçekle karşıladı.
Kulak mahallesinde bir kıraathanede gerçekleşen teşekkür ziyaretinde açılış konuşmasını yapan Kulak mahalle Muhtarı Cabir Yüksel Başkan Anlayan’a ilk ziyaretini kendi mahallelerine yaptığı için teşekkür ederek, “İnşallah ilk hizmeti de bizim mahallemizde yapar” temennisinde bulundu. Daha sonra konuşan Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen ise 30 Mart yerel seçimlerinde Kulak mahallesinin Ak Parti'ye verdiği destekten memnun olduklarını belirterek, “Kulak mahallesi özgür iradesini 30 Mart yerel seçimlerinde Milli iradeden yana kullandı, Ak Parti’den yana kullandı. Kulak mahallemiz bize bu desteği her zaman verdi. Gerçekten bu seçimlerde vatandaşlarımızın teveccühü ile karşılaştık. Bu seçim Türk tarihine geçmiş milat bir seçimdir” diye konuştu.

“BİZLERE 20’DE 20 ONURUNU YAŞATAN HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Ziyarette son konuşmayı yapan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’da Kulak mahalle halkına sıcak ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederek, “Köyden mahalle olmuş ilk ziyaretimize Kulak mahallemize yapıyoruz. Çünkü bunun bizim için bir anlamı var. 30 Mart yerel seçimlerinde tatlı bir rekabetle güzel, heyecanlı bir atmosfer yaşadık. 30 Mart akşamı mutluluğu beraber yaşadık. Şahsım adına Büyükşehir Belediye Başkanım adına Başbakanım adına hepinize teşekkür etmek için buraya geldik. Ordu ilimizin tamamında 20’de 20 yaparak bize bu onuru yaşatan bütün hemşerilerimize bu vesileyle kucak dolusu selamlar göndererek onlara da teşekkür ediyorum. 30 Mart’daki netice hepimiz için çok anlamlıdır. Kulak mahallemiz bize örnek destek veren mahallelerden bir oldu, inşallah bu desteğin bu güvenin karşılığını hizmet olarak mutlaka alacaksınız. Fatsa’mız bir bütün yeni şekliyle 79 tane mahallemiz oldu. 79 mahallemizde bu hizmetleri hep birlikte planlayacağız. Seçimden önce neyi taahhüt ettiysek bunun için buradayız. Bizlere inananları ve güvenenleri mahcup etmeyeceğiz. 10 yıllık belediye başkanlığımızın bizlere yaşattığı bir tecrübe var, bir sorumluluk da var. Asla yapılacağına inanmadığımız hiçbir şeyin sözünü vermedik, asla boş hayallerle olmayacak projelerin sözünü vermedik. Her mahallemizde öncelikli sorun yol dedik, su dedik, kanalizasyon dedik. Bunu Fatsa Belediyemiz ve Büyükşehir Belediyemiz imkanları ile yapacağız demiştik. Üçüncü dönem seçilmiş olmak bu kadar yüksek oranla seçilmiş olmak bize çok daha ağır sorumluluk çok daha ağır yük yüklemiştir, inşallah bu yükün altından 10 senedir nasıl kalktıysak bu dönemde inşallah hep birlikte kalkacağız kimsenin şüphesi olmasın, hizmetler aksamadan önceki dönemden daha iyi olacak şekilde devam edecek” dedi.

“YAPACAĞIMIZ HİZMETLER KALICI OLSUN İSTİYORUZ”
Şu anda 15 günlük periyotta yeni sisteme göre hazırlık yaptıklarını ifade eden Başkanımız Anlayan, “Şu anda Büyükşehir Belediyemiz bir yapılanma içerisinde. İlk defa kurulduğu için idari yapılanması şu anda tamamlamaya çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi idari yapılanması tamamladıktan sonra bizlerden devr alacağa birimler var. Birimlerin devrimden sonra hizmetler sırayla başlayacak. Biz bir yandan şehrimizde rutin hizmetlere devam ediyoruz. Biz her mahallemizde ihtiyaçları birlikte tespit edeceğiz. İhtiyaçları her tarafta tespit ettikten sonra her tarafta aynı anda hizmete başlamak istiyoruz. Önce iyi bir planlama yapmak istiyoruz. Yapacağımız hizmetler daha planlı olsun daha kalıcı olsun istiyoruz. Rabbim kaza keder vermese bir 5 yıl daha hizmetleri birlikte yapacağız. Biz halkımıza inanarak bu yola çıktık, bu zamana kadar mahcup olmadık Rabbim bundan sonra bizleri mahcup etmesin. Rabbim sizleri de mahcup etmesin çünkü sonuçta bizler sizlerin desteğiyle buralardayız. Buradan şunu da özellikle belirtmek istiyorum. Sayın Başbakanımız 20’de 20’ye çok sevindi. Türkiye'de bütün ilçeleri kazanan 5 tane il var ama bunun en anlamlısı Başbakanımızın nezdinde kesinlikle Ordu ilimiz olmuştur. O yüzden Ordu halkımız Başbakanımıza çok güzel bir hediye verdi, bu nedenle inanıyoruz ki sayın Başbakanımızın desteği ilimize daha farklı olacak. Bu vesile ile hem yerel hem de iktidar desteğiyle çok daha güzel hizmetleri ve yatırımları yapacağız, bundan Kulak mahallemizde istifade edecek” şeklinde konuştu

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.