HİZMET İÇİN FATSA DA SAYILIN!
21.12.2006


Fatsa Belediyesi Yeni yapılacak olan Nüfus sayımı ile ilgili olarak bir toplantı düzenledi. İlçe Halk Kütüphanesi Toplantı salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN, Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem AKTEPE, Bülent YÜCETEPE, Fatsa İlçesinde bulunun siyasi parti ilçe başkanları, Oda ve dernek başkanları, Muhtarlar, Okul Müdürleri, Sendikalar, İl genel meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve Basın mensupları katıldılar.

Yeni yapılacak sayımlarla ilgili olarak Fatsa halkının çok duyarlı olması gerektiğini söyleyen Başkan Anlayan Hizmet için Nüfus çok önemli, Ordu`nun en büyük ilçesi Fatsa, Fatsa ticari anlamda göç alan siyasi anlamda göç veren bir ilçe Fatsa`nın bu zamana kadar olan en büyük talihsizliği buydu.

Ama artık Vatandaş nerde hizmet alıyorsa Nüfus sayımında da orada yazılacak. Yeni uygulamada T.C. Kimlik No`larıyla sayım yapılacak ve vatandaş nere giderse gitsin TC Kimlik No`su girildiğinde direk ikametgâhı çıkacak. Fatsa ilçesindeki su aboneleri ile ve yaptığımız ön ankette Fatsa`nın nüfusu yaklaşık olarak 100 bin civarında.

Fatsa`lı olan herkes den özellikle bu konuda duyarlılık bekliyorum diyen Başkan ANLAYAN, Nere de yaşıyorsanız orada sayılın sizden başka bir şey istemiyoruz diyerek Fatsa`lılara sesledi.

Ayrıca son olarak da Fatsa da bulunana siyasi ve diğer kuruluşlara da bu konuda sizlerde üzerinize düşen görevi yapın Nüfus= Hizmet ve Fatsa`nın gelişmesi ve büyümesi bunu asla unutmayın dedi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.