“HERKES İÇİN KELOĞLAN” BEĞENİYLE İZLENDİ
27.06.2022

Fatsa Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında; Kültür Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü organizesinde Antalya Devlet Tiyatrosu oyuncularının kamyon kasasında sahnelediği “Herkes İçin Keloğlan” açık hava tiyatrosu beğeniyle izlendi.
15 Temmuz Özgürlük Meydanında sahnelenen “Herkes İçin Keloğlan” açık hava tiyatrosuna çocuklar ve aileleri büyük ilgi gösterdiler.
Özlem Lale’nin kaleme aldığı, Sabri Özmener’in yönettiği oyun Keloğlan’ın öykülerini anlatıyor. İki sezon boyunca 50 il ve 148 ilçeye giden ‘Kamyon Tiyatrosu’ bu yıl Karadeniz Bölgesi’nde 11 il ve 42 ilçede 58 temsil vereceği bildirildi.
Karadeniz Bölgesi’ni dolaşan ‘Kamyon Tiyatrosu’; Erzurum Devlet Tiyatrosu’nun “Dünyanın Eski Zamanlarında”, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun “Meg ve Mog” adlı çocuk oyunları ile Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nun gençlik oyunu “Zafer Adımları”nı 17 Ağustos tarihine kadar sanatseverlerle buluşturmaya devam edecek.
“Herkes İçin Keloğlan” “Kamyon Kasası” etkinliğini keyifle izleyen çocuklar ve vatandaşlar bu tür kültür etkinliklerini ilçeye gelmesine vesile olan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar’a teşekkür ettiler.

 

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.