HER EVE 1 LALE KAMPANYASI
25.03.2008


Fatsa Belediyesi her eve 1 lale kampanyası düzenledi. Cumhuriyet meydanı karşısındaki Gül Bahçesinde düzenlenen lale dağıtımına binlerce vatandaşımız katıldı.

İlk laleleri vatandaşlara bizzat Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan takdim etti. Burada basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı Anlayan, artık bahar geldi. Baharın müjdecisi olarak lale çiçeklerini ilçemizin birçok yerinde diktik. Geçen yıl toplam 30 bin lale soğanı dikmiştik. Bu diktiğimiz laleler vatandaşlarımızdan çok yoğun ilgi gördü Birçok vatandaşımız geçen yıl diktiğimiz laleleri sökerek evlerine götürdüler. Bizde Fatsa Belediyesi olarak 2008 yılı için toplam 80 bin lale ürettik. Bu lalelerin 60 binini ilçemizdeki yeşil alanlara diktik. Geri kalan 20 bin lale fidanını da vatandaşlarımıza dağıtmaya karar verdik. Belediye olarak her eve 1 lale kampanyamızı başlattık.

Gördüğünüz gibi vatandaşlarımızın kampanyamıza ilgisi oldukça fazla. Artık her vatandaşımıza bir lale fidanı veriyoruz. Artık diktiğimiz laleleri sökmelerine gerek yok. İlçemiz 2008 yazında lale çiçeğiyle süslenecek. Bu kampanyamız 1 hafta boyunca devam edecek. İlgi gösteren tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum açıklamasını yaptılar.

Karadeniz de peyzajda önde gelen şehir olan Fatsa`da lale bayramı yaşanıyor. Fatsa Belediyesi Fen işleri müdürlüğüne bağlı Park bahçeler ekibi Ziraat Yüksek Mühendisi Mustafa Özkan`ın takibinde Fatsa Belediye serasında üretilen binlerce lale soğanı yine 1 hafta boyunca vatandaşlarımıza dağıtılmaya devam edecek.

Her eve 1 lale Kampanyasına ilgi görülmeye değerdi. Bu güzel etkinliği organize eden belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ve Belediye çalışanlarını kutluyoruz.

Fatsa Belediyesi ilk defa tarihinde böyle bir kampanya düzenlemiş oldu. Vatandaşlarda bu kampanyadan oldukça memnun kaldılar.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.