HAYIRSEVERLERDEN ÖĞRENCİLERE 2 BİN 400 MONT VE BOT YARDIMI
21.02.2020

HAYIRSEVERLERDEN ÖĞRENCİLERE 2 BİN 400 MONT VE BOT YARDIMI

İstanbul’dan hayırsever bir iş insanı ve arkadaşları tarafından Fatsa Hatice Bahaettin Şenel İlkokulunun tamamına olmak üzere toplamda 2 bin 400 adet kışlık mont ve bot yardımı gönderildi. Hatice Bahaettin Şenel İlkokulunda yardımlar, öğrenci ayrımı yapılmaksızın dağıtıldı. Mont ve botlar dağıtımı sırasında öğrencilerin mutluluğu gözlerden kaçmadı.

Mont ve botların dağıtımını gerçekleştiren Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ve Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar öğrencilerin mutluluklarına ortak oldular.

“ÖĞRENCİLERİN TAMAMINA HİÇBİR AYRIM GÖZETMEKSİZİN YARDIMDA BULUNULDU”
Yapılan yardımlarla ilgili bir açıklama yapan Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, “İstanbul’dan Servet Müftüoğlu diye bir dostumuz var. Bu arkadaşımız bu tip organizasyonları kendisi yapıyor ayrıca hayırseverleri organize edip ülkemizin muhtelif yerlerine bu şekilde yardım paketleri gönderiyorlar. Zaman zaman kendileri de geliyorlar. Servet bey bizimle irtibat kurdular ve vakfımız aracılığı ile toplam 2 bin 400 adet giyim malzemeleri gönderdiler. Bu okulumuzda öğrencilerimizin tamamını yani hiçbir ayrım gözetmeksizin yardımda bulunuldu. Bu okulun seçilmesindeki en büyük etkenlerden birisi okulun bulunmuş olduğu konum öğrencilerin ailelerinin sosyo-ekonomik profilleri özellikle göz önüne alınmıştır. Ben hayırsever arkadaşımız Servet Müftüoğlu’na ve arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Yardımların gelirken isme özel olarak gelmesi olayın ciddiyetini gösteriyor. Bizler genelde yardım yaparken okullarımıza gitmiyoruz ama bu okulumuzda hiçbir ayrım gözetilmeksizin öğrencilerin tamamına yardım yapıldığı için sevinçlerini paylaşmak amacıyla buraya geldik. Sayın Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar ve diğer müdürlerimiz de bizlere eşlik ettiler. Çocuklarımızın sevincini burada görmek bizleri de mutlu etti.” dedi.

“CEFAKAR ELLERİN BU YAVRULARIN ÜZERİNDE OLDUĞUNU GÖRMEK NE GÜZEL”

Başkan Kibar’da yaptığı açıklamada, “Fatsa Kaymakamımız Sayın Ömer Lütfi Yaran'ın girişimleri ile hayırsever iş adamlarımız tarafından alınan 2400 adet mont ve botu Hatice Bahattin Şenel İlkokulundaki öğrencilerimize dağıtarak mutluluklarına ortak olduk. Kaymakamlığımız öncülüğünde bu yardımları okulumuzda öğrencilerimize buluşmasını sağladık. Bu yardımı yapan hayırsever iş adamlarımıza çok teşekkür ediyor örnek teşkil etmesini diliyoruz. Öğrencilerimizin yüzündeki mutluluğu görmekten bizlerde çok mutlu olduk. Bu dünyada bir mutluluk varsa o da çocukların mutluluğu, bir umut varsa o da çocukların umududur. Sizin gibi cefakar ellerin bu yavruların üzerinde olduğunu görmek ne güzel” diye konuştu.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.