HAYAL PROJE GERÇEK OLDU
23.09.2009

Fatsa Belediyesi tarafından yap işlet devret modeliyle yapılan ve yaklaşık 7 milyon TL’ye malolan Erçal Group’a ait 500 araçlık kapalı otopark ve bünyesindeki MADO ile Carrefour, törenle hizmete girdi.
Açılış törenine, Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin, Ordu milletvekilleri Enver Yılmaz, Eyüp Fatsa, Ayhan Yılmaz ve Mustafa Hamarat, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri, Belediye Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Merkezi Kumru ilçesinde kurulu olan ve fındık, otomotiv ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Erçal Group adına bir konuşma yapan Burhan Erçal, Fatsa’da yeni bir yatırımı tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Ordu, Kumru ve Zonguldak Alaplı’da fındık işleme tesisleriyle Türkiye fındık sektöründe firmamız ilk 20’de yer almaktadır. Samsun, İstanbul, Zonguldak Alaplı, Kumru’da yatırımları olan firmamız, Fatsa Belediyesi’nin bu örnek projesini yatırıma uygun bulup, yap-işlet-devret modeli ile 30 yıllığına kira karşılığı işletip Belediyeye devredecektir. Yatırımın yapıldığı bu zaman önemlidir. Çünkü dünya, dolayısıyla ülkemiz büyük bir krizden geçiyor. Ulusal büyük firmaların bile yatırımlarını durdurduğu, kemer sıktığı bu dönemde Erçal Group, Fatsa Belediyesi’ne ve halkımıza verdiği sözü tutmuş, 500 günde bitmesi gereken bu yatırımı çok daha kısa bir sürede bitirmiş, bu hale getirmiştir. Bu tesis 7 bin metrekare yüz ölçümlü alan üzerine inşa edilen, bodrum, zemin ve terastan oluşan 500 araçlık otopark, zemin katta 945 metrekare market, 226 metrekare kafe ve 3 bin metrekare meydan çevre düzenlemesinden oluşan maliyeti 6 milyon TL’yi bulan bir konseptir” dedi.
Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan ise, bir hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Bizim böyle bir tesise başlamaktaki hedefimiz, bütün şehirlerin ortak sorunu olan araçların park sorununu ortadan kaldırmak. İnanıyoruz ki, bu proje diğer yatırımlara da örnek olacaktır. Ben en büyük teşekkürü bu projeye cesaret edip ilçemize kazandıran Erçal Ailesi’ne ediyorum. Erçal Ailesi burayı 30 yıl çalıştırdıktan sonra Belediyemize devredecektir” diye konuştu.
AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa ve AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin de, Erçal Ailesi’ne böyle devasa bir yatırımı Fatsa’ya kazandırdıkları için teşekkür ederek, bu yatırımın diğer yapılacak yatırımlara örnek olacağını dile getirdiler.
Yapılan konuşmaların ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Ordu Milletvekili Mehmet Hilmi Güler, AK Parti Genel Sekreteri İdris Naim Şahin, milletvekilleri Enver Yılmaz, Eyüp Fatsa, Ayhan Yılmaz, Mustafa Hamarat tarafından tesisin açılış kurdelesi kesildi. Açılışı töreni, konukların tesisleri gezmesinin ardından verilen kokteylle sona erdi.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.