HATİPLİLERDEN MİLLETVEKİLLERİNE YOĞUN İLGİ
21.05.2013

Ordu ve İlçelerine Büyükşehir Belediyesi’nin getirdiği olanakları anlatarak bilgilendirmek için

Fatsa’ya gelen AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı ve Ordu Milletvekili İhsan Şener, Fatsa’da gerçekleştirdikleri bir dizi ziyaretin ardından Hatipli Beldesini ziyaret ettiler. Ak Parti eski Milletvekili Ayhan Yılmaz, Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Ak Parti Fatsa İlçe teşkilatı Başkanı Fatih Sözen’inde eşlik ettiği ziyarette Milletvekilleri, Hatipli Belediye Başkanı Ahmet Kütük ve yoğun kalabalık tarafından karşılandılar.

“Büyükşehir yasasıyla hizmetler daha da artacak”

Hatipli Belediye Başkanı Ahmet Kütüğün Milletvekillerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etmesinin ardından Belde meydanında ilk konuşmayı yapan Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan; “Sadece Fatsa’mız da değil, Ordu’muzda da Ak Parti Milletvekillerimiz ile birlikte aynı zamanda Ak Parti seçim işleri başkanlığının organizasyonunda 10 tane misafir milletvekilimizi konuk ediyoruz. Milletvekillerimiz bu ekip çalışması kapsamında bizimle beraberler. Bizleri çok memnun ettiler. Hatipli Belediyesi statü olarak sona eriyor her defasında ifade ediyorduk. Hatipli Belediyesi köy olmuyor. Hizmetini hem İlçe Belediyesinden hem de Büyükşehir Belediyesinden alacak olan bir Mahalle olacak. Buradaki personel hizmetler için yine burada kalacak fakat Fatsa Belediyesine bağlı olacak. Büyükşehir yasasıyla hizmetler daha da artacak. Ben bu sürecin hepimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Kimse bizim Devlete, Millete, Bayrağa ve Misak-ı Milli hudutlarına olan bağlılığımızı test etmeye kalkmasın”

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan’ın ardından konuşma yapan Ak Parti Eski Milletvekili Ayhan Yılmaz;” Sizler ile olan birlikteliğimiz bugünlere kadar geldi. Bugüne kadar Hatiplilere ne söz vermiş isek yaptık, Fatsalılara ne söz vermiş isek yaptık, Ordululara ne söz vermiş isek yaptık. Hizmetlerimizi anlatmaya değil saatler, günler bile yetmez. Türkiye olarak çok güzel yerlere geldik bütün dünya bize gıpta ile bakıyor. Ama bunu anlamayan muhalefet anlamıyor.1 milyar dolar kredi için IMF’nin kapısında günlerce nöbet tutan TC Başbakanı ve ekibi bugün IMF’ye borç verecek bir ülke konumuna geldi. Bu kimin sayesinde bu sizin bize olan inancınız, bizim de size olan güvenimiz sayesinde oldu. Bundan 2-3 yıl sonra iyi ki Büyükşehir olmuşuz diyeceksiniz bunu hep birlikte göreceğiz İnşallah. Artık daha yaşanılabilir bir Hatipli de yaşıyoruz diyeceksiniz. Biz sizler için mücadele veriyoruz gece gündüz çalışıyoruz. Terör belasın da kurtuluyoruz İnşallah. Çözüm sürecinde diyorlar ki ne verdiniz de bu PKK gidiyor, ne verebiliriz Allah aşkına bunun pazarlığı mı olur, kimden pazarlık bekliyorsun bu nasıl bir düşünce. Kimse bizim Milliyetçiliğimizi kimse bizim Vatanseverliğimizi kimse bizim Devlete, Millete, Bayrağa ve Misak-ı Milli hudutlarına olan bağlılığımızı test etmeye kalkmasın” dedi.

“Bizim tek bir amacımız var oda siyaseti hizmet etmeye amaç kılmak”

Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla ilgili Mecliste yaşadığı anıyı Hatipliler ile paylaşan Ak Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı; “Konya nere Ordu nere fakat önemli olan mesafeler değil, önemli olan birlik olabilmek, beraber olabilmek aynı duyguları, aynı değerleri paylaşabilmek. Bizim için öncelikli ve önemli olan halkımızdır biz bu yola çıktığımız zaman halkımızın iradesi egemen olsun. Milletimizi geçmişte yapılan yanlışları tekrarlamadan geçmişte kaybettiğimiz vakitleri yeniden kazanmak adına hızlı bir süreç içerisinde hizmetlerimizi elimizden geldiği kadarıyla memleketlerimize getirmeye çalışıyoruz. Biliyorsunuz Konya Büyükşehir biliyorsunuz bizler çok büyük hizmetler aldık. Allah razı olsun. Biz bu çalışmaları yaparken inanın masa başında oturarak bu çalışmaları yapmıyoruz. Geziyoruz vatandaşlarımız ile birlikte oluyoruz. Onları dinliyoruz sorunları talepleri ihtiyaçları ne ise ona göre yardımcı oluyoruz. Büyükşehir Belediyemizin hizmet etmediği Mahalle yok arkadaşlar. Bizim tek bir amacımız var oda siyaseti hizmet etmeye amaç kılmak” dedi.

“Hatipli hiçbir şekilde hizmetlerden geri kakmayacak”

Seçim İşleri Genel Başkanlığı’nın hazırladığı programın iki gerekçesi olduğunu dile getiren Ak Parti Ordu milletvekili İhsan Şener, “Büyükşehir ile ilgili tereddütlerin giderilmesi ve nimetlerinin anlatılması ikincisi ise çözüm sürecinin tereddütlerinin giderilmesi. Muhalefetin tek derdi var arkadaşlar fitne çıkarmak. Biz sizlerin gönüllerinize talibiz. Arkadaşlarım Genel Başkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın gönüllerde kurduğu tahtları yıkamıyorlar muhalefetin dertleri bu. Arkadaşlarım hatipli hiçbir şekilde hizmetlerden geri kakmayacak. Bunu adınız gibi bilin ikincisi hatipli hiçbir şeyden mahrum kalmayacak. Arkadaşlar biz bir günlük değil, bir yıllık değil, biz yüzyılları düşünerek siyaset yapıyoruz. Kimse aramıza fitne sokmaya cüret etmesin. Çözüm sürecinde de yaptıkları şey aynı fitne sokmak tabut öpmekten bıkmadı mı bu Millet, lütfen bu olay üzerinden siyaset yapanlara Allah rızası için pirim vermeyin.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.