HATİPLİ ÇÖP YERİNİ BAKANLIK ONAYLADI
19.09.2012

Fatsa ve çevre belediyeler birliğinin daha önce Yeni düzenli depolama alanı olarak düşündüğü Hatipli beldesindeki orman arazinse çöp tesisi yapılması hususunda Bakanlıktan yer tahsisi ön izin oluru geldi.

Konula ilgili olarak basın açıklamasında bulunan Fatsa belediye Başkanı Hüseyin Anlayan,

Daha önce Hatipli beldesinde bulunan 3000 Dönümlük Orman Arazisinin 160 Dönümünün Çöpyeri tesisi için Giresun orman Bölge müdürlüğünün onayı ile tahsis etmiştik.

16 Ağustos tarihinde Bakanlar kurulu kararı ile ve Orman ve Su İşleri bankı Sayın Veysel Eroğlunun da imzası ile,bu alan Fatsa ve Çevre Belediyeler birliğine tahsis edildi.

Bu onay bizim için çok Önemliydi,diyen Başkan Anlayan,Kamuoyunda son zamanlarda çok dedikodular çıkmıştı,bazı kişiler buranın üzerinden siyaset yapmaya çalışıyordu,ama biz resmi süreci bekledik ve onayımızda geldi.Artık olacaktı,olmuyordu,izin çıkmadı gibi dedikodularda bu onayla ortadan kalkmış oldu.

Şimdi yapılacak işlem orası için Çed raporunu almak ardından da proje çalışmasına başlamak.

Tabii bu süreçlerde zaman alacak. Ama biz sabırla ve emin adımlarla bu çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Şunu bir kez daha belirmek istiyorum diyen Anlayan,

Bir dahaki dönemde Fatsa Evkafa çöp dökmeyeceğiz dedik ve 2 aydır Mandıra çöplüğüne çöp dökmüyoruz. Hatta Karadeniz in en büyük kent parkı alt yapı çalışmaları da bu alanda başladı.

Bir diğer hususta, Hatiplideki çöp yeri konusunda, burada kesinlikle vahşi depolama yapmayacağız.Çok güzel bir tesis kurulacak.Artık bakanlıkta bu konuda çok ;hassas çevreye zarar verebilecek biç bir eksik tesise onay vermiyor.Biz 3000 dönümlük kocaman bir Orman arazisinde sadece 160 dönümlük yeri kullanacağız ve bu alanda yerleşim yerlerinden çok uzak.

Herkes rahat olsun Fatsa ve Bölgemizin en büyük sorunu olan çöp sorunu burada yapılacak olan Düzenli depolama tesisi ile sona ermiş olacak dedi.

Haberin Görselleri

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.