HARİKALAR DİYARI VE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ KARADENİZ’İN EN GÜZEL PROJESİ OLACAK
14.03.2014

Fatsa Belediye Başkanımız aynı zamanda Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Anlayan dün akşamki seçim çalışmasını Evkaf mahallesinde Leyla Oruç isimli evde sohbet gerçekleştirerek sürdürdü.
Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’a Ak Parti Fatsa İlçe Başkanı Fatih Sözen Ak Parti Kadın Kolları yöneticileri Fatsa Belediye Meclis üyesi adayları ve partiler de eşlik ettiler.
Ev sohbetinin açılış konuşmasını yapan Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Sözen, Ak Parti olarak bu seçimi çok önemsediklerini belirterek, “Bu seçimde hiçbir endişe yaşamıyoruz. Seçimden en iyi oyla ayrılmayı hedefliyoruz.” dedi.
Daha sonra konuşan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan ise Evkaf mahallesinde bulunması nedeniyle Harikalar Diyarı Projesi ve Kentsel Dönüşüm Projesinden bahsetti.
Bu zamana kadar hep altyapı ile uğraştıklarını belirten Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan bundan sonra şehri güzelleştirmek adına daha büyük projeleri hayata geçireceklerini ifade ederek, “Bulunduğumuz mahalle çarpık yapılaşmadan ve sıvasız boyasız binalardan oluşuyor. Artık bu dönemde buralara bir çeki düzen vereceğiz. Bu mahallenin en büyük sıkıntısından bir tanesi burnumuzun dibindeki çöptü. Diğer bir sıkıntı ise çamur yollardı, hamd olsun en azından bugün asgari şartlarda çamurdan kurtaracak kadar sıcak asfalt ile bir rahatlama oldu. Doğalgaz bağlandıktan sonra bütün yaptığımız yollar kaldırımlar ile beraber son kat asfaltı yapılacak. Hükümetimizin belediye ile birlikte yaptığı kentsel dönüşüm projesi var, bu proje bu mahalleyi çok ilgilendiriyor. Bu proje bu mahallenin eline gelen en büyük tarihi projedir.” dedi.

“BURAYA BU ZAMANA KADAR 2.5 MİLYON MASRAF ETTİK”
Hem harikalar diyarı projesinin hem de kentsel dönüşüm projesinin sadece Fatsa’da değil bütün Ordu’da ve Karadeniz’de model olacak bir proje olduğunu belirten Başkan Anlayan, “1.5 yıldır bu mahalledeki eski çöp alanının altyapısı ile uğraşıyoruz. Yaptığımız kanal bütün çevrenin yağmur suyunu bu kanalda toplanacak, sadece bu kanalın maliyeti 1 milyon 350 bin lira. Bütün bu bölgenin yağmur sularını toplamak için yapılmış bir kanal. Eski çöp alanında bu zamana kadar 2.5 milyon liranın üzerinde masraf yaptık. Harikalar diyarı projesi bütün Karadeniz’in gelip göreceği bir proje olacak. Ben bu projeyi söylerken bana muhalefet edenler şimdi buralardan arsa aramaya başladılar ayrıca bu bölgeye yapılan yeni devlet hastanesi de buraya ayrı bir güzellik katacak yani 5 yıldızlı otel konforunda bir hastane başladı. İnşallah mimari güzelliğiyle içersindeki hizmetin güzelliğiyle buraya ayrı bir hava katacak.” diye konuştu.

FOTO GALERİ
Haberler
Fatsa Belediyesi © 2020 Tüm hakları saklıdır.